Vladislav Jarošek

|Ondřej Golis |Zprávy z domova

Exzemanovec Jarošek se opět chce vyhnout vězení. Žádá o čtvrté přerušení trestu

Dostal šest let za daňové podvody, od roku 2012 si však odpykal zanedbatelnou část trestu. A zpět do vězení se lihovarník Vladislav Jarošek nechystá. Příští měsíc mu totiž doběhne již třetí přerušení trestu kvůli zdravotním potížím. U Krajského soudu v Brně již ale přistála další žádost o přerušení trestu. Jaroškovi nedávno zamítl již podruhé milost prezident Miloš Zeman, jehož jihomoravský podnikatel před několika lety hostil ve svém sklípku.

| ČTK |Regiony

‚Nešlo o trestný čin.‘ Soud zastavil stíhání exzemanovce Jaroška. Žalobkyně podala stížnost

Olomoucký okresní soud zastavil trestní stíhání odsouzeného bývalého člena Strany práv občanů Vladislava Jaroška kvůli podezření, že se vyhýbá nástupu do vězení. Podle soudu nejde o trestný čin. Státní zástupkyně ale proti rozhodnutí podala stížnost. Vlivný podnikatel v červnu nenastoupil do vězení, kde si má odpykat 6letý trest za krácení daní při obchodech s lihem. Zatčen byl v olomoucké nemocnici. Soud mu minulý měsíc výkon trestu znovu přerušil ze zdravotních důvodů.

|Radek Kedroň, Ondřej Golis |Zprávy z domova

Exzemanovec nechce zpět za mříže. Tvrdí, že má zdravotní potíže

Lihovarník, pravomocně odsouzený daňový podvodník a někdejší aktivní zemanovec Vladislav Jarošek hledá cestu, jak se vyhnout vězení. Do páteční půlnoci měl po roční pauze nastoupit za mříže. Ale nenastoupil. Jak zjistil zpravodajský web Českého rozhlasu, byl hospitalizován. Ještě předtím poslal žádost na upuštění od šestiletého trestu za krácení daní. Nyní o ní musí rozhodnout soud.