Vladivostok

|Jan Šmíd, Simona Bartošová |Zprávy ze světa

Ruští námořníci nemůžou na palubu lodi Vladivostok. Rusku ji měla dodat Francie

Napětí kolem dodávky vrtulníkové lodi Vladivostok Francií stoupá. Ruským námořníkům ve francouzském městě Saint Nazaire zakázali přístup na palubu plavidla. Až dosud se námořníci mohli s lodí seznamovat a připravovat na její převzetí bez ohledu na odklad dodávky. Podle francouzských komentátorů může tento krok souviset s ultimátem Ruska, které požaduje, aby Paříž dodala loď do konce měsíce.

Rozhodčí během utkání mezi Lvem a Vladivostokem nachytali nejen hráče na ledě

|Tomáš Lörincz, Marek Augustin |Hokej

Hokejoví rozhodčí toho občas od fanoušků i hráčů slyší tolik, že by si to za rámeček nedali. I včera byli v zápase mezi Lvem a Vladivostokem obviněni ze zjevné chyby. Jenže jak se ukázalo, dvojice ruských sudích byla v hale asi jediná, která zná pravidla. Jejich verdikt překvapil všechny - od fanoušků přes hráče i novináře, ale jak se nakonec ukázalo, byl správný.

|Lenka Kabrhelová, Jan Piroch |Zprávy ze světa

Ve Vladivostoku zhasl věčný plamen. Kvůli nezaplacené faktuře za plyn

V Rusku řeší skandál kolem uhašení věčného ohně na památku padlých námořníků ve Vladivostoku. Pobouřeno je ruské vedení včetně prezidenta Medveděva, pobouřeni jsou váleční veteráni. Úřady teď vyšetřují, kdo za uhašení památečních plamenů může. Armáda se brání, prý neměla peníze na plyn. Plynaři zase tvrdí, že jim armáda dlužila. Vojáci mezi sebou již vybrali 100 tisíc rublů, takže plamen pravděpodobně opět vzplane. Ostuda ale jen tak nevyprchá.