Vojtěch Chaura zavinil podle spisu v září minulého roku při rychlosti 158 km/hod dopravní nehodu, kterou nepřežil zástupce ředitele Vojenského zpravodajství, brigádní generál Milan Jakubů.
Podle výroční zprávy zaznamenalo Vojenského zpravodajství za loňský rok víc případů kyberšpionáže a kybernetických zločinů. Zpravodajci varují i před zneužitím dronů.
Novelu zákona o Vojenském zpravodajství schválili jednohlasně členové sněmovního výboru pro obranu. Pravomoc ke kybernetickému protiútoku zatím zákon nepovoluje žádné bezpečnostní složce.
„Abychom mohli budovat aktivní schopnosti, potřebujeme tu pasivní část kybernetické obrany. Jedná se o činnost, která musí podléhat utajení,“ popisuje Beroun, proč za kyberobranu zodpovídá jeho úřad.
Generál Procházka byl za války západním špionem, i kvůli tomu ho komunisté v padesátých letech zatkli a ve vězení strávil 13 let. Až do sametové revoluce dělal kulisáka v Národním divadle.
Nečas v rozhovoru pro server Česká justice.cz uvedl, že ho Šlachta na podzim 2010 požádal o schůzku. „Šlachta si tam řekl o pozici policejního prezidenta. Že má podporu od Víta Bárty,“ řekl Nečas.
Nejvyšší správní soud vyhověl čtvrté kasační stížnosti Jany Nečasové ve sporech o darovací daň. Tentokrát šlo o dodatečně doměřenou daň 45 360 korun z náušnic za kupní cenu 378 000 korun.
Novela zákona o vojenském zpravodajství, kterou se začíná zabývat Poslanecká sněmovna, má rozvědce umožnit jak sledování, tak i protiútoky na internetu. Kritici varují před nedostatkem kontroly.
Server iROZHLAS.cz přináší přehled sporných legislativních návrhů, které v době pandemie nemoci covid-19 vyvolaly kritiku neziskových organizací i opozice.
Informaci přinesl server Aktuálně.cz. Nečas podle policie svědčil ve prospěch své ženy Jany Nečasové, dříve Nagyové, v kauze zneužití Vojenského zpravodajství.
Vojenská tajná služba Vojenské zpravodajství by se měla starat o obranu Česka v kybernetickém prostoru. Počítá s tím novela zákona o Vojenském zpravodajství, kterou se bude v pondělí zabývat vláda.
Ovčáček případ nekomentoval. Bližší informace nechtěl poskytnout ani Úřad pro ochranu osobních údajů. NÚKIB, NCOZ a Vojenské zpravodajství odmítly sdělit, zda případ řeší.
Ministra obrany Lubomíra Metnara (za ANO) řekl, že po posledních pracovních jednáních nastal posun mezi Vojenským zpravodajstvím a Bezpečností informační službou, která měla k zákonu připomínky.
Vojenská a civilní rozvědka poukázaly na hrozby, kterým Česko čelí. Co konkrétního obsahují výroční zprávy Bezpečnostní informační služby a Vojenského zpravodajství?
„Milan Jakubů svůj profesní život zasvětil bezpečnosti země a našich občanů. Je tragickou ironií osudu, že jeho život skončil právě tímto způsobem,“ uvedl ředitel Vojenského zpravodajství.
Zpravodajské služby budou moci získávat a zpracovávat digitální fotografie a identifikátory lidí vedených v některých informačních systémech. Zpravodajci tak budou moci vytvořit vlastní systém osob.
Praha||Jana Klímová, Ondřej Golis|Zprávy z domova|Původní zpráva
Pravomocný rozsudek týkající se kauzy Vojenského zpravodajství jednoznačně konstatuje, že bývalý premiér účelově změnil svoji výpověď tak, aby pomohl své současné manželce Janě Nečasové.
Za zneužití Vojenského zpravodajství zpřísnil odvolací soud Janě Nečasové (dříve Nagyové) i trojici zpravodajců podmíněné tresty a zákazy činnosti. Do vězení je neposlal.
Zmínky o SPD Tomia Okamury ve výroční zprávě o extremismu za minulý rok zůstávají. Bezpečnostní rada státu dokument ve čtvrtek vzala na vědomí a beze změn ho předala vládě.
Prezident Miloš Zeman se netají podporou ekonomické spolupráce s Čínou i projektu Hedvábné stezky, podporuje i čínské investice v Česku včetně společností CEFC a CITIC.
Vláda stále hledá pracovníky pro kontrolu tajných služeb, píše Právo. A v Praze je podle Mf Dnes utajený pomník pro Jana Palacha. Více v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.