volejbalisté

volejbalisté v textech na iROZHLASU

|Jakub Kanta |Ostatní sporty

Volejbalisté Jihostroje bez opor sebrali v Lize mistrů set favoritovi z Novosibirsku

Lépe než před týdnem na domácí palubovce, kde nezískali ani set, dopadli volejbalisté Českých Budějovic v utkání Ligy mistrů na půdě ruského Novosibirsku. Bez smečaře Petera Pláteníka a univerzála Jakuba Novotného Jihostroj prohrál s i po čtvrtém kole stále neporaženým a vedoucím týmem tabulky 1:3 na sety. Jihočeši jsou ve čtyřčlenné skupině s jednou výhrou na třetí příčce.

|Tereza Jelínková |Ostatní sporty

Čeští volejbalisté oplatili v přípravě Polsku porážku

Čeští volejbalisté ve druhém přípravném utkání před olympijskou kvalifikací zvítězili nad Polskem 3:2, a oplatili mu tak porážku z pátečního střetnutí. Dnešní zápas si přitom Češi zbytečně zdramatizovali, když ve třetím setu nedokázali proměnit matchball.

Polsko hostí po ME basketbalistek finále Světové ligy volejbalistů

Nejlepší volejbalové mužské týmy světa se sjely do polského Gdaňsku-Sopot, kde se tento rok utkají o vítězství ve Světové lize. O triumf v této prestižní soutěži bude ode dneška do neděle usilovat poprvé od roku 2003 osm týmů rozdělených do dvou skupin. Nechybí mezi nimi ani devítinásobní šampioni z Brazílie, kterým ale budou na paty šlapat mimo jiné Rusové, Bulhaři či Italové.