volný čas

|Igor Maňour, Jan Pokorný, Petra Benešová, Jan Piroch |Zprávy z domova

Čím více mají děti aktivit, tím jsou šťastnější. Potvrdil výzkum

Mobilní telefon a MP3 přehrávač jsou ‚elektronické hračky‘, bez kterých se dnes už neobejde žádný školák. Jak ukázal unikátní celorepublikový výzkum mezi žáky na základních školách, právě tyto moderní technologie u dětí bodují na prvních místech. Běžně se také třetina školáků na prvním stupni už dívá na vlastní televizi v dětském pokoji. Na otázky odpovídalo více než dva tisíce žáků z velkých měst i malých vesnic ve věku od šesti do patnácti let.

|Petra Benešová, Aneta Vojtěchová |Zprávy z domova

Děti bez volnočasových aktivit se necítí šťastné, ukázal výzkum

Bez mobilního telefonu už se neobejde téměř žádné dítě na základní škole. Vlastní ho až 80 procent českých žáků. Výjimkou není ani televize v dětském pokoji, kde ji sleduje až třetina školáků z prvního stupně. Více než 2000 dětí ve věku od 6 do 15 let odpovídaly v celorepublikovém výzkumu Národního institutu dětí a mládeže ministerstva školství, jak tráví svůj volný čas, a jak do jejich života zasahují moderní technologie.

Je jim pár měsíců. Plavat už umí

|Marcela Novotná |Zprávy z domova

Věřte, nevěřte, ale jsou mezi námi i tací, kteří jsou přesvědčeni o tom, že malá miminka dovedou pouze jíst a spát. My se je pokusíme vyvést z omylu. Už několikadenní človíčci se dokážou potápět a splývat a vedoucí pardubického klubu Hastrmánek Radka Hošková se o tom přesvědčuje každý den už šest let.