volný čas

|Igor Maňour, Jan Pokorný, Petra Benešová, Jan Piroch |Zprávy z domova

Čím více mají děti aktivit, tím jsou šťastnější. Potvrdil výzkum

Mobilní telefon a MP3 přehrávač jsou ‚elektronické hračky‘, bez kterých se dnes už neobejde žádný školák. Jak ukázal unikátní celorepublikový výzkum mezi žáky na základních školách, právě tyto moderní technologie u dětí bodují na prvních místech. Běžně se také třetina školáků na prvním stupni už dívá na vlastní televizi v dětském pokoji. Na otázky odpovídalo více než dva tisíce žáků z velkých měst i malých vesnic ve věku od šesti do patnácti let.

Děti bez volnočasových aktivit se necítí šťastné, ukázal výzkum

|Petra Benešová, Aneta Vojtěchová |Zprávy z domova

Bez mobilního telefonu už se neobejde téměř žádné dítě na základní škole. Vlastní ho až 80 procent českých žáků. Výjimkou není ani televize v dětském pokoji, kde ji sleduje až třetina školáků z prvního stupně. Více než 2000 dětí ve věku od 6 do 15 let odpovídaly v celorepublikovém výzkumu Národního institutu dětí a mládeže ministerstva školství, jak tráví svůj volný čas, a jak do jejich života zasahují moderní technologie.

|Marcela Novotná |Zprávy z domova

Je jim pár měsíců. Plavat už umí

Věřte, nevěřte, ale jsou mezi námi i tací, kteří jsou přesvědčeni o tom, že malá miminka dovedou pouze jíst a spát. My se je pokusíme vyvést z omylu. Už několikadenní človíčci se dokážou potápět a splývat a vedoucí pardubického klubu Hastrmánek Radka Hošková se o tom přesvědčuje každý den už šest let.