Vrabcová-Nývltová

Vrabcová-Nývltová v textech na iROZHLASU

Vrabcovou při Pražském maratonu nezastavil ani vítr. Kloním se vodičům, prohlásila v cíli

|Jakub Marek, Jakub Knoll |Ostatní sporty

Eva Vrabcová zazářila ve 22. ročníku Pražského mezinárodního maratonu. 42 kilometrů a 195 metrů běžela poprvé v životě a při své premiéře splnila limit na olympijské hry v Riu téměř o pět minut. Celkově skončila šestá za běžkyněmi z Keni a Etiopie a časem 2 hodiny 30 minut a 10 sekund dokonce překonala traťový český rekord. Mužský závod ovládl Keňan Cherono, mezi ženami byla nejrychlejší jeho krajanka Karimiová.

|Jakub Knoll |Atletika

Pražský půlmaraton ovládl Keňan Wanjiru. Mezi ženami kralovala v rekordu Jepchumbaová

Keňan Daniel Wanjiru se stal vítězem letošního Pražského půlmaratonu, který ovládl ve výborném čase za 59:20. Wanjiru tímto navázal na své loňské prvenství, čímž se stal prvním úspěšným obhájcem v 18leté historii pražského závodu. Mezi ženami si pro triumf v novém rekordu tratě doběhla Violah Jepchumbaová, zatímco Evě Vrabcové-Nývltové jen o několik sekund unikl český rekord.

|Simona Bartošová, Jakub Marek |Ostatní sporty

Olympijský běh na pět kilometrů ovládla v Praze Eva Vrabcová-Nývltová

Hned několik domácích sportovních hvězd dorazilo na olympijský běh v Praze. Olympijská vítězka ve skifu Mirka Knapková si vyzkoušela pět kilometrů a na stejné trati triumfovala lyžařka Eva Vrabcová-Nývltová, která dokonce porazila i všechny muže v závodě. Klání odstartoval halový mistr světa v běhu na 400 metrů Pavel Maslák živě ve vysílání Radiožurnálu.