Pardubice vydražily v areálu na Hůrkách první vraky aut, které stály v ulicích. Nabízelo 17 vozidel, každé s vyvolávací cenou 1500 korun, nové majitele si nakonec našlo deset automobilů.
Lodě jsou na přehradě nejenom zdrojem zábavy, ale i nepořádku. Typickým příkladem je pramice vytažená na břeh dnem vzhůru, dno je přitom zcela propadlé.
Když byl vrak starořecké lodi v roce 1900 objeven nikoho nejspíše nenapadlo, že jej budou archeologové zkoumat i více jak sto let později. Zrovna v nedávné době, ale odborníci vyzvedl nové objevy,
Je to jen mediální pozlátko, nebo Řeporyje z působení excentrického starosty těží? Server iROZHLAS.cz se to vydal zjistit přímo do pražské městské části. Té už druhým rokem vládne Pavel Novotný.
Výzkumníci nalezli v Tichém oceánu vraky dvou japonských letadlových lodí, které potopili Američané během bitvy u Midway za druhé světové války. Oba objevy učinila posádka pátrací lodi Petrel.
„Zákon by umožnil šrotovat čtyři roky stará auta, která jsou technicky v dobrém stavu,“ uvedl na tiskové konferenci ministr spravedlnosti. Menšinová vláda ANO a ČSSD tak ve sněmovně novelu odmítne.
Najít večer v Praze místo na parkování je často nadlidský úkol. Navíc některá z těchto míst zabírají auta, která na první pohled vypadají, že s nimi léta nikdo nejel. Místním tato vozidla vadí.
V hlubokých vodách jezera Ontario byl nalezen 144 let starý vrak vzácné plachetnice. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na tým výzkumných potápěčů. Vrak před třemi lety v hloubce 107 metrů s použitím sonaru objevili průzkumníci Jim Kennard a Roger Pawlowski. Plachetnici však prozkoumali až letos v září.
Britská a nizozemská vláda prošetřují zmizení několika vraků válečných lodí. Podle deníku Guardian rozebrali lodní trupy v Jávském moři zloději kovů. Z mořského dna třeba úplně zmizel britský těžký křižník Exeter potopený Japonci během druhé světové války.
Vraky 40 lodí z dob osmanské a byzantské říše objevila na dně Černého moře mezinárodní skupina výzkumníků. Projekt průzkumu dna podle ruských médií zorganizovala univerzita v britském Southamptonu. Zbytky lodí byly nalezeny v hloubce 1800 metrů.
Techmania Science Center v Plzni otevřelo novou interaktivní expozici s názvem Pod hladinou. V hale centra tak nově stojí osm kontejnerů pro lodní náklad, ve kterých se skrývá 14 interaktivních exponátů. Návštěvníci si mohou vyzkoušet například únik z potápějící se lodi.
Spoluzakladatel firmy Microsoft a filantrop Paul Allen oznámil, že se mu po osmi letech pátrání podařilo objevit vrak obří japonské válečné lodě, která se potopila v říjnu 1944 během bitvy s americkými silami o filipínský ostrov Leyete.
Na parkovišti před bytovými domy v Lavického ulici v Třebíči zůstaly dnes ráno stát dva ohořelé vraky aut. Podle majitele jednoho z nich to bylo vyřizování účtů. Hasiči potvrdili, že auta skutečně někdo úmyslně zapálil.
Vrak Costy Concordie odveze k sešrotování obří polo-ponorná loď Dockwise Vanguard. Zakázka, kterou získala nizozemská společnost Royal Boskali. Má hodnotu asi 30 milionů amerických dolarů, tedy přes půl miliardy korun.
Dnes je to přesně rok ode dne, co si kousek od pobřeží ostrova Giglio rozpárala o útes dno výletní loď Costa Concordia. Vrak stále zůstává na místě. Na ostrově se sešlo několik tisíc lidí, kteří na lodi cestovali, pozůstalí po 32 obětech havárie i mnoho dalších lidí ke vzpomínkovým obřadům. Připomínají si mrtvé i ty, kteří na ostrově ztroskotancům pomáhali.
Chorvatská policie vyšetřuje pětici českých potápěčů. Přestože údajně měli potřebná povolení k ponorům, Chorvati je podezřívají z vykrádání cenných předmětů z potopeného vraku. Za to jim hrozí podle českého konzula v Záhřebu Pavla Bednáře pokuta téměř padesát tisíc korun.
Konsorcium Nord Stream, které v Baltském moři staví stejnojmenný plynovod mezi Ruskem a Německem, nalezlo ve švédských vodách Baltu asi desítku středověkých lodních vraků. Některé jsou prý dobře zachované.