Vratislav

Polští aktivisté ukončili své protesty na 'silnici smrti' z Vratislavi do Náchoda

|Vít Pohanka, kov |Zprávy ze světa

Silnice z polské Vratislavi do Náchoda je podle polských aktivistů nebezpečná. Tento týden od pondělí do pátku se na to snažili upozornit zvláštním protestem, kdy na přechodech pro chodce cestu blokovali. Cílem je přimět vládu, aby komunikaci, na níž za posledních deset let zemřelo více než 300 lidí, věnovala pozornost a aby tu nechala postavit novou, moderní rychlostní silnici.

|Vít Pohanka, Simona Bartošová |Zprávy ze světa

Poláci blokovali silnici z Náchoda do Vratislavi. Chtějí rychlostní komunikaci

Polští aktivisté dnes odpoledne blokovali hlavní silniční tah do Vratislavi. Řidiči, kteří jeli z Náchoda do Polska, se tak museli připravit na zdržení. Protestující požadují, aby polská vláda postavila k české hranici rychlostní silnici, kterou ale zatím kabinet neplánuje. Akce trvala asi dvě hodiny a skončila na žádost policie kolem půl páté odpoledne.

|Jaroslav Plašil, Jakub Marek |Fotbal

Fotbalového trenéra Levého podporují i vratislavští fanoušci

Polská Vratislav leží jen pár desítek kilometrů od českých hranic a v červnu si ji zamilovali fanoušci i fotbalisté. I kvůli atmosféře na tamním stadionu, kterou sami při zápasech Eura vytvářeli. Teď, přesně půl roku od fotbalového šampionátu, už je fandění na tribunách ryze polskou záležitostí, i když češtinu na stadionu také zaslechnete.

|Jaroslav Plašil, Jakub Kanta |Fotbal

Kouč Levý se v polské lize prokousává s Vratislaví tabulkou vzhůru

Před půl rokem se na stadionu ve Vratislavi radovali čeští fotbalisté z postupu do čtvrtfinále EURA, teď jásal na stejném místě další Čech. Trenér Stanislav Levý nastoupil do služeb polského mistra skoro na začátku sezony, a po marném boji klubu o postup do některého z evropských pohárů, nepřebíral tým zrovna v ideálním psychickém rozpoložení. Teď v závěru podzimní části se ale nálada mezi hráči i fanoušky výrazně mění. WKS Slask dokázal porazit dva nejlepší celky Ekstraklasy.