Vratislav Mynář

Nejnovější zprávy

|Hana Mazancová |Zprávy z domova

Soud zastavil spor o Hasenkopfovu výpověď z Hradu. Právník vzal žalobu zpátky

Po čtyřech letech je zřejmě u konce spor Kanceláře prezidenta republiky a právníka Pavla Hasenkopfa. Ten na hradní kancelář podal žalobu kvůli výpovědi z roku 2013 poté, co se s Vratislavem Mynářem začal přít o autorství prezidentské amnestie. Nyní ji ale vzal zpátky. Informaci Zpravodajského webu Českého rozhlasu potvrdila mluvčí soudu i hradní advokát Marek Nespala.

|Michael Rozsypal |Zprávy z domova

Mynář: Neúčast prezidenta v debatách je pro vyzyvatele výhoda, jasně by je porazil

Miloš Zeman bude znovu kandidovat na funkci prezidenta. Oznámil to s tím, že nepovede žádnou kampaň a nebude se ani účastnit televizních a rozhlasových předvolebních debat. "Je to výhoda pro protikandidáty," řekl v Interview Plus hradní kancléř Vratislav Mynář. Jako problém nevnímá ani to, že hlava státu objíždí regiony a několika médiím poskytuje pravidelné rozhovory. "Objíždění krajů je plnění slibu pana prezidenta jeho voličům a občanům České republiky."

|Michael Rozsypal |Zprávy z domova

Majetkový striptýz? Jako správný hospodář se musím ještě někde zeptat, hodnotí rozsudek Mynář

"Jsem ve schizofrenní situaci," prohlásil hradní kancléř Vratislav Mynář. Ačkoliv soud nedávno konstatoval, že Kancelář prezidenta republiky "je evidenčním orgánem a musí zajišťovat podle zákona o střetu zájmů zpřístupnění" registru oznámení jeho majetku, Mynář prý počká až na výsledek kasační stížnost. "Já se takhle jako správný hospodář musím ptát," uvedl v rozhovoru pro Český rozhlas Plus.

|Hana Mazancová |Zprávy z domova

Kancléř Mynář nemá exkluzivní postavení, ať Hrad zpřístupní jeho majetkové přiznání, píše soudkyně

UVNITŘ DOKUMENTY. Vratislav Mynář musí podávat oznámení o majetku podle zákona o střetu zájmů. A Kancelář prezidenta republiky je povinná tato oznámení evidovat a zpřístupňovat. Tímto konstatováním učinil soud letos v lednu konec spekulacím o tom, jestli má veřejnost právo kontrolovat střet zájmů a majetek hradního kancléře. „(Jinak) by požíval exkluzivního postavení,“ konstatoval soud.

|Hana Mazancová |Zprávy z domova

Spor o výpověď Hasenkopfa s Hradem nekončí. Nevím, proč mám platit náklady řízení, trvá na svém právník

Ani po čtyřech letech není u konce spor o výpověď právníka Pavla Hasenkopfa z Kanceláře prezidenta republiky. Ten už byl přitom jednou pravomocně uzavřený. Soud se případem zabýval znovu poté, co mu ho z procesních důvodů vrátil Nejvyšší soud. Jenže prezidentská kancelář nyní odmítá případ uzavřít smírem. Právník Hasenkopf zase připustil, že by žalobu mohl vzít zpět, nechce však platit náklady řízení, když soudy dříve jeho výpověď zneplatnily a daly mu za pravdu. Stranám nepomohla ani návštěva mediátora.