Vratislavice nad Nisou

Vratislavice nad Nisou v textech na iROZHLASU

|Eva Malá, Ondřej Patrovský |Regiony

Pilotní kokpit vyrobený ze šrotu. Nadšenci staví na Liberecku letecký simulátor

Letiště, ubíhající pod podvozkem, zasunovací podvozek, kontrola výšky i rychlosti. To všechno umí věrně napodobit letecký simulátor, který vzniká ve Vratislavicích nad Nisou. Z kokpitu vyřazeného letounu DC 9 ho staví skupina nadšenců. Simulátor, který teď dokončují, klade důraz hlavně na detail. Na rozdíl od jiných je z něj krajina vidět díky kruhovému plátnu i zadními okénky.

|Eva Malá |Regiony

Mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou začala stavba posledního úseku rychlé spojnice

Řidiči se po 14 letech dočkají rychlého spojení mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou. Dnes začaly práce na posledním úseku silnice, díky kterému odpadne například vyjíždění do dlouhých serpentin. Po dobu dvou let, během kterých stavba potrvá, ale vozidla budou muset využívat objížďky. Jedna z frekventovaných tras povede i přes Vratislavice nad Nisou.

|Ivana Bernáthová |Regiony

Ve Vratislavicích nad Nisou se bude bouřlivě diskutovat o novém územním plánu

Dovolí v libereckých Vratislavicích nad Nisou v budoucnu postavit vysoké domy? A budou tam mít takzvané biokoriodry, které nedovolí místním lidem, aby si oplotili u Lužické Nisy své rekreační chaty? O tom všem budou dnes v podvečer diskutovat v místním kulturním centru občané s autory návrhu nového územního plánu. Ten například určí, co se kde postaví, kde budou silnice a zelené plochy.