Vrbětice

|Hana Mazancová |Zprávy z domova

Semtex skladoval v kravíně. Státní zástupkyně obžalovala zbrojaře Rudolfa z nedovoleného ozbrojování

Státní zástupkyně podala obžalobu na spolumajitele společnosti Multiagro Martina Rudolfa. Za nedovolené ozbrojování mu v případě odsouzení hrozí dva až osm let vězení. Rudolf podle policie skladoval v areálu ve Slatině, který byl původně zkolaudován jako kravín pro zemědělské účely, výbušniny bez povolení.

Za Babišovy výroky o Vrběticích zbrojaři odškodné nedostanou. Imex žádal po státu 15 milionů

| ČTK |Zprávy z domova

Zbrojařská firma Imex Group nemá nárok na odškodné od státu v souvislosti s výroky místopředsedy vlády Andreje Babiše (ANO) po explozích ve vrbětických muničních skladech. Nepravomocně rozhodl soud. Zbrojaři zažalovali ministerstva obrany a vnitra za to, že neuhlídala důvěrné informace z vyšetřování, a Babiš je poté překroutil a zveřejnil. Podle Imexu to zásadně poškodilo pověst firmy.

|Ondřej Golis |Zprávy z domova

Některé lidi neměli vůbec obžalovat, napsal soud v kauze min z Vrbětic. Státní zástupce se odvolal

Nechali rozhodovat znalce o problému, o němž rozhodovat neměli. Stíhali lidi, které stíhat neměli. A to kvůli skladování výbušnin, které však nebyly minami a už vůbec ne zakázanými. Soud nenechal na obžalobě pěti lidí a firem Excalibur Army a Real Trade Praha v kauze uskladněných výbušnin ve Vrběticích nit suchou. Vyplývá to z písemného rozsudku, který má Zpravodajský web Českého rozhlasu k dispozici. Státní zástupce se však nakonec odvolal, případ se tak přesouvá k vrchnímu soudu.