VŠE

|Jaroslav Skalický, mkp |Ekonomika

VŠE začíná s podnikatelským akcelerátorem xPORT. Chce pomoci studentům

Mít vlastní firmu a podnikat, to je sen mnoha mladých lidí. Často kvůli tomu studují školu s ekonomickým zaměřením. To je ale jen první krok. Tím druhým může být podnikatelský akcelerátor xPort, který otevřela Vysoká škola ekonomická v Praze. Podpoří v něm studenty, kteří chtějí své nápady a projekty dotáhnout až do praxe.

|Květa Moravcová |Zprávy z domova

VŠE kritizuje postup akreditační komise, prý poškozuje její dobré jméno

Vysoká škola ekonomická kritizuje Akreditační komisi za to, že zveřejnila návrh omezit akreditaci čtyřem magisterským oborům Národohospodářské fakulty. Podle vedení školy to škodí nejen fakultě, ale celé škole. Na druhou stranu je vedení VŠE přesvědčeno, že komise nakonec akreditace neomezí a studenti se budou moci hlásit i na nyní ohrožené obory.

|Roman Chlupatý, Naďa Bělovská, Barbora Kreuzerová, Kristina Winklerová |Ekonomika

Ratingové agentury jen říkají svůj názor, za zadluženost prý nemohou

Ratingové agentury mají být nově transparentnější, nezávislejší a za pochybení nebo porušení pravidel mohou být hnány k soudu, zaznívají totiž hlasy, že právě ony mohou za to, že se krize v eurozóně prohloubila. S tím ovšem nesouhlasí děkan Fakulty financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze Petr Dvořák. Ratingové agentury podle něj mají vliv jen na to, že díky jejich názoru začne problém vnímat více lidí a také investoři. Soubor regulací ratingových agentur, který představila Evropská komise, musí ještě schválit Evropský parlament a také všechny členské země Evropské unie.