„Skutečnost, že si Kabátek nechal přednostně aplikovat vakcínu, nelze hodnotit jako postup protiprávní a nelze ji podřadit pod skutkovou podstatu některého z trestných činů,“ uvedla státní zástupkyně.
Vakcína od firem Pfizer a BioNTech vyžaduje skladování při minus 70 stupňů Celsia. Podle VZP proto bude možné se u praktických lékařů naočkovat až s příchodem vakcín s méně náročným skladováním.
Psychologů, kteří spolupracují se zdravotní pojišťovnou, ale není dost a nové smlouvy pojišťovny uzavírat nechtějí. V každém městě totiž může působit omezený počet psychologů na sto tisíc obyvatel.
Češi v průměru od jara přibrali přes šest kilogramů. Důvodem je nedostatek pohybu, píší s odkazem na průzkum Lidové noviny. Více čtěte v sobotním výběru z médií, který připravil Radiožurnál.
Podle informací ČTK o tom v pondělí rozhodla správní rada. Kabátkovým protikandidátem byl jeho náměstek pro zdravotní péči David Šmehlík, který měl podporu vládního hnutí ANO.
O pokračování ve funkci usiluje dosavadní šéf VZP Zdeněk Kabátek. Protikandidátem je jeho náměstek pro zdravotní péči David Šmehlík, který má podporu vládního hnutí ANO.
Informace o přítomnosti náměstka Davida Šmehlíka na schůzce zazněla v neděli v pořadu Otázky Václava Moravce. Prymula řekl, že se se Šmehlíkem na místě nepotkal. Jeho přítomnost ale nevyloučil.
Počet hospitalizací může do konce října podle náměstka ředitele VZP Davida Šmehlíka narůst na osm tisíc, proto doporučují takzvanou stratifikaci péče, tedy odložit to, co je možné.
Informace o proplacené lékařské péči za každého tuzemského pacienta se schází v národní databázi, kterou spravuje ústav zdravotnických informací. Obsahuje ale chyby.
„Je to super, moc děkuju. Jsem ráda, že člověk nemusí spoléhat na VZP, ale že tady tolik lidí, kteří jsou ochotní pomoct,“ říká Pavlíčková. Dárci se ozvali na základě reportáže Radiožurnálu.
Centrum se dostalo do finančních problémů, a to prý kvůli tomu, že mu pojišťovna odmítla doplatit poskytnutou péči za loňský rok. Jeho klientům teď hrozí, že si budou muset hledat nové místo.
Podle koordinátorky zdravotních aktivit Charity ČR je systém domácí péče dlouhodobě opomíjen, protože ministři zdravotnictví upřednostňovali péči v nemocnicích.
Chybovaly v zakázkách na dodávku očkovacích látek pro léta 2018 až 2021, uvedl v tiskové zprávě mluvčí úřadu Martin Švanda. Pojišťovny chtějí kvůli rozhodnutí podat správní žaloby.