Vsetín

| ČTK |nepouzivat - Kultura

Lidé se naposledy rozloučili s Jarmilou Šulákovou: 'Její duši přijímají valašské hory do svého lůna'

UVNITŘ FOTOGRAFIE. Lidé se v pátek ve Vsetíně naposledy rozloučili s folklorní zpěvačkou Jarmilou Šulákovou. Přestože bohoslužebné shromáždění mělo mít rodinný charakter, kostel Horního sboru Českobratrské církve evangelické byl plný. Nechyběli folkloristé, herec Bolek Polívka či členové kapely Fleret, se kterou Šuláková vystupovala.

| ČTK, ČRo Vltava |Hudba

Ve čtvrtek se veřejnost rozloučí s Šulákovou. 'Rozezpívala i rockový festival,' vzpomínají fanoušci

Vsetín si ve čtvrtek připomene svou rodačku, folklorní zpěvačku Jarmilu Šulákovou. Ta v sobotu ve věku 87 let zemřela. Vzpomínat na královnu valašského folkloru budou zástupci hudebních souborů, se kterými Jarmila Šuláková po celý život spolupracovala, vsetínské osobnosti, i zástupci kulturních institucí města Vsetína a Zlínského kraje.

|Pavel Sedláček, Simona Bartošová, Tomáš Jelen |Regiony

Volbám ve Zlínském kraji vévodili nezávislí kandidáti, propadla ODS

Komunální volby rozhodly, že ve Zlínském kraji budou mít nejvíce zastupitelů - 1874 - nezávislí kandidáti a jejich místní sdružení. Lidé je volili nejčastěji, celkem jim odevzdali přes čtvrtinu hlasů. Z politických stran získala na zlínském hejtmanství nejvíce křesel, stejně jako v roce 2010, KDU-ČSL. Obsadí jich 512. Lidovci měli ze stran také největší voličskou podporu, a to téměř 12,5 procenta. Největší propad zaznamenala ODS. Získala 126 zastupitelů, což je o 153 méně než před čtyřmi lety.