Vuelta

|Jakub Knoll |Ostatní sporty

Tiňkov: Odchodu z cyklistiky nelituji. Contadora uznávám, ale nemám ho rád

Cyklistická klasika Kolem Lombardie byla pro Olega Tiňkova posledním závodem v roli majitele týmu. Jeho stáj Tinkoff totiž s koncem letošní sezony končí. Kontroverzní Rus se během závodu v Itálii pro Cyclingnews rozpovídal mimo jiné o i tom, co si myslí o lídrovi stáje Albertu Contadorovi. Jeho slova se však cyklistické hvězdě asi líbit nebudou.

|Nikola Šrámková |Ostatní sporty

V sedmé etapě Vuelty zvítězil ve spurtu Belgičan Van Genechten

Páteční sedmou etapu Vuelty z Macedy do Puebla de Sanabria vyhrál ve spurtu devětadvacetiletý Belgičan Jonas Van Genechten, pro nějž je to životní úspěch. Druhý byl Ital Daniele Bennati a třetí dojel Španěl Alejandro Valverde. Leopold König byl devatenáctý a celkově je stále na sedmé příčce.

|Jakub Kanta |Ostatní sporty

Beskydský Australan Adam Hansen slaví na Vueltě etapový triumf

19. etapu cyklistické Vuelty s cílem v Cangas do Morrazo vyhrál Australan žijící v Beskydech Adam Hansen, který zvládl trať dlouhou 180,5 kilometru o pět sekund rychleji než peloton, který do cíle přivezl Degenkolb. V čele celkového pořadí se nic nezměnilo. Froome sice útočil, ale dojel v hlavním poli spolu s držitelem červeného trikotu lídra Contadorem.