výhra

|Markéta Chaloupská |Zprávy z domova

Bezdomovce Františka o milionovou výhru nikdo nepřipraví. Soud zamítl otevření případu

Soud zamítl, aby se znovu otevřel případ bezdomovce Františka V., který vyhrál v loterii téměř 30 milionů. O obnovu procesu žádali manželé Jana Černá a Miroslav Šoška, kteří podle nedávného verdiktu bezdomovce o peníze připravili. Za to si odpykávají šest let vězení. Dvojice proti středečnímu rozhodnutí soudu podala stížnost.

|Petra Benešová |Zprávy z domova

Bezdomovec František, který před čtyřmi lety vyhrál 30 milionů korun, stále čeká na peníze

Bezdomovec František stále čeká na svoji třicetimilionovou výhru z loterie. Soud mu ji pravomocně přiznal už před dvěma měsíci. Dvojice, která ho o zisk připravila, ale nic platit nechce. Miroslav Šoška už sedí za podvod ve vězení a jeho partnerka Jana Černá nehodlá peníze vracet. Naopak dál bydlí ve vile v Klánovicích, kterou si s partnerem za peníze z výhry pořídili. Pokud se to do konce měsíce nezmění, chce Františkova zmocněnkyně Veronika Beerová vymáhat miliony exekučně.

|Veronika Hlaváčová |Zprávy z domova

O miliony vyhrané v loterii může bezdomovec František brzy přijít, míní odborníci

Ještě před pár lety spal pan František na ulici. Soud ale minulý týden potvrdil, že z bezdomovce se stane boháč. Místo pár korun, které si dřív vydělal výpomocí v metru Českomoravská, má muž teď hospodařit s 25 miliony korun. Chce si za ně pořídit byt, nové zuby a odjet na dovolenou. Čeká už jen na písemné vyhotovení rozsudku. Jenže stejně rychle, jak pohádkové jmění získal, tak o něj podle odborníků může přijít.

|Martina Kovaříková, Veronika Hlaváčová |Zprávy z domova

Soud definitivně přiznal bezdomovci 30 milionů z loterie, o které ho připravili známí

František Václavek ze Šumperska se stal zřejmě nejbohatším bezdomovcem v Česku. Před čtyřmi lety vyhrál 30 milionů korun ve Sportce. O peníze ho ale připravili dva jeho známí. Šestapadesátiletý muž se proto tři roky o peníze soudil. Odvolací soud mu dnes dal za pravdu a obžalované ženě a muži zvýšil trest za podvod z pěti na šest let vězení.

|Michal Jurman, David Nyč |Ostatní sporty

Nymburk výhrou v EuroCupu nad Ostende posílil šance na postup ze skupiny

Ten, kdo lámal nad basketbalisty Nymburka po jejich nevydařeném vstupu do sezony hůl, aby se rychle poohlédl po nové. Středočeši středeční eurocupovou výhrou 73:51 nad silným Ostende dokázali, že mohou na evropské scéně stále výrazně čeřit vodu. A také, že práce litevského kouče Kestusise Kemzury pomalu, ale jistě začíná přinášet výsledky.