Majitelé hrobů si na ptáky stěžovali. Někteří požadovali podle vedení radnice vykácení aleje. Zástupci města ale zvolili šetrnější způsob boje s hejny špačků.
Horolezci, kteří se pokoušejí zdolat Mount Everest a nedalekou horu Lhotsebudou, budou nyní muset uklidit vlastní výkaly a přinést je zpět do základního tábora.
Psí výkaly na ulici se zároveň budou sbírat a testovat. Rozbory pak dostane policie. Ta porovná registr zvířat a vzorek přiřadí konkrétnímu psu a jeho majiteli. Pokuta může dosáhnout až 2900 korun.
V roce 2020 lidská činnost vypustila více než 34 miliard tun oxidu uhličitého - pokud jsou tedy prognózy správné, oceány by mohly zachytit víc než polovinu ročních globálních emisí skleníkových plynů.
Nejvíc v Himálaji zůstává organického materiálu, především nerozložených lidských výkalů. Měnící se klima mezitím odhaluje i těla lidí, kteří zdolávání Mount Everestu nepřežili.
I menší obce bojují proti psím výkalům na ulicích či na trávnících. V ulicích Vojnova Městce na Žďársku je nově deset košů na psí exkrementy. Pokud se osvědčí, v budoucnu v městysu se zhruba sedmi stovkami obyvatel přibudou další.
Tři sta hodin veřejně prospěšných prací musí odpracovat Jiří Prima, který z pomsty vylil v nákupním centru kbelík s výkaly. Trest dnes potvrdil Krajský soud v Brně, ke kterému se výtržník odvolal.
Jaký je přiměřený trest za nákupní centrum znečištěné kbelíkem výkalů? Na tuto otázku dnes bude muset odpovědět Krajský soud v Brně. Má řešit odvolání muže, který z pomsty, že ho ostraha z objektu vyhodila za nevhodné chování, pošpinil páchnoucími exkrementy schodiště a také jednoho z členů ochranky. Městský soud mu za to uložil tři sta hodin veřejně prospěšných prací. Výtržníkovi se to ale zdá příliš.