vyloučení

| ČTK |Zprávy z domova

Nejvyšší soud vyloučil z projednávání kauzy Kramný čtyři soudce. Chce tak zamezit pochybnostem

Z projednávání kauzy Petra Kramného jsou u Nejvyššího soudu vyloučeni čtyři soudci, kromě celého šestého senátu i Michal Mikláš ze sedmého senátu. ČTK to zjistila ze starších usnesení aktuálně publikovaných v soudní databázi. Prvotní příčinou je to, že se soudce Vladimír Veselý loni při obědě setkal se znalcem, který se podílel na revizní analýze v Kramného kauze. Mimoděk si tehdy vyslechl jeho náhled na případ.

|David Nyč, Jakub Knoll |Fotbal

Olomoucký gólman Buchta o svém zkratu: Byl jsem vypnutý a si nic nepamatuji

Olomoučtí fotbalisté jsou v Synot lize ve složité situaci – šest kol před koncem soutěže jsou v tabulce s čtyřbodovým mankem pod čarou dělící mužstva, která se zachrání, od těch s druholigovou budoucností. Včera Sigma prohrála 1:2 v Liberci, v nastaveném čase utkání se navíc nechvalně „proslavil" její brankář a kapitán Miloš Buchta. Ten po jednom ze soubojů v amoku uhodil a následně úderem hlavou poslal k zemi Matěje Pulkraba. Mladý útočník se nestačil divit.

|Iva Havlíčková, mad |Regiony

Ostravskému primátorovi hrozí vyloučení z ČSSD za žalobu. Kajnar prý stranu poškodil

Primátor třetího největšího města v Česku může přijít o členství v ČSSD. V ostravské organizaci totiž vrcholí problémy, které souvisí s loňskými parlamentními volbami. Primátor Petr Kajnar tehdy nezískal dostatečnou podporu a nedostal se na kandidátku. Vlastní stranu proto tehdy zažaloval a případ bude mít ještě svůj průběh u soudu.

|Lenka Kabrhelová, Matěj Skalický |Zprávy ze světa

Coloradská škola vyloučila prvňáka za sexuální obtěžování. Políbil spolužačku

Základní škola v Coloradu vyloučila šestiletého žáka na dva dny z vyučování za to, že při hodině čtení políbil na ruku svou spolužačku. Proti rozhodnutí školy, že se chlapec svým činem dopustil sexuálního obtěžování, se ale následně vzedmula vlna nesouhlasu a veřejný tlak nakonec přiměl školu ustoupit.