výrok

|Anna Kottová |Zprávy z domova

'Nebojím se vás', 'skončíte jako Hitler' i 'Alláhu akbar'. Čtyři roky v Zemanových výrocích

Od „ostrovů negativní deviace" přes „kun.. sem, kun.. tam" po „smrt abstinentům a vegetariánům". Prezident Miloš Zeman v pátek oficiálně oznámil, že bude příští rok obhajovat post hlavy státu. Celou politickou kariéru ho provázejí bonmoty a ostré výroky. Zpravodajský web Českého rozhlasu vybral ty klíčové za čtyři roky jeho působení na Pražském hradě.

Bradáčová se nemusí omlouvat Martincovi, rozhodl soud

| ČTK |Zprávy z domova

Vrchní státní zástupkyně Lenka Bradáčová se nemusí omlouvat někdejšímu šéfovi protikorupční policie Tomáši Martincovi, rozhodl soud, který zamítl expolicistovu žalobu. Martinec se s Bradáčovou soudil kvůli tvrzení, že proti ní konstruoval kauzu. Bývalý policista požadoval vedle omluvy také 200 000 korun za zásah do osobnostních práv. Verdikt není pravomocný.

| ČTK, ČRo |Zprávy z domova

Babiš příští týden navštíví Lety. Od výroku se musí distancovat, prohlásil Sobotka

Pokud se místopředseda vlády Andrej Babiš (ANO) ve sněmovně distancuje od svého výroku ohledně romského koncentračního tábora v Letech na Písecku, není podle premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) nutné věc zařazovat na jednání Poslanecké sněmovny. Řekl to dnes v televizi Prima. Babiš v reakci na to uvedl, že se již několikrát omluvil. Místo tábora chce navštívit a slíbil sehnat peníze na postavení památníku.

|Dominika Píhová |Zprávy z domova

Soud zrušil pokutu za 'ušatého traktoristu'. O výrocích aktivisty bude jednat policie

Pokutu za urážení policie ve výši osmi tisíc korun zrušil okresní soud v Mostě. Zaplatit ji měl aktivista Tomáš Zelený za urážky někdejšího Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ). Policii oslovoval „Zdar útvare!“ a bývalého šéfa ÚOOZ Roberta Šlachtu zase nazval „ušatým traktoristou“. Podle serveru Aktuálně.cz je část výroků, která policii vadila, promlčená, proto podle soudce nepřichází uložení pokuty v úvahu. Případem se bude znovu zabývat policie.