60 zápasů ve Spojených státech amerických, 10 poprvé v historii v Kanadě a zbylých 10 v Mexiku, pro které to bude naopak rekordní třetí pořadatelství mistrovství světa. Takový je plán největšího fotbalového turnaje v roce 2026, jak ho tyto tři země společně prezentovaly na Manhattanu v New Yorku. Je to velmi silná a zatím jediná kandidatura pro tento šampionát, ale má i svá úskalí.
Anglická Premier League začala ve velkém bojovat proti nelegálním přenosům svých zápasů. Platících diváků totiž jedné z nejlepších fotbalových soutěží světa ubývá, a tak se její zástupci bojí o hodnotu televizních práv. Ani v Česku nenechávají internetoví piráti fotbalové byznysmeny v klidu.
Mezinárodní olympijský výbor (MOV) rozdělí mezi jednotlivé národní výbory v příštích čtyřech letech více než 509 milionů dolarů (asi 12,6 miliardy korun). Částka v takzvaném fondu solidarity představuje podíl na výnosech z prodeje vysílacích práv na letošní olympijské hry v Riu de Janeiro a na zimní hry v Pchjongčchangu, které se uskuteční v roce 2018.
Španělský fotbalový svaz oznámil, že kvůli sporu s tamní vládou na neurčito přerušuje počínaje příštím víkendem všechny soutěže. Jedné z nejlepších soutěží světa, kde hrají mimo jiné dva semifinalisté Ligy mistrů Barcelona a Real Madrid, tedy hrozí, že se nedohraje.
Mistrovství světa ve fotbale, které dnes startuje v Brazílii, je magnetem nejen pro diváky, ale i pro firmy, sponzory a reklamní společnosti. Letošní mistrovství pravděpodobně přinese hned několik nej. Je nejdražší, bude zřejmě nejsledovanější a může také přinést historicky nejvyšší tržby Mezinárodní fotbalové federaci FIFA.
Fotbaloví fanoušci to mají s plánováním návštěvy ligových zápasů složité. Pokud si totiž utkání jejich týmu vybírá televize, střídají se dny i začátky, od pátku až do pondělí, o jakémkoli rituálu nemůže být řeč. Vedení profesionálního fotbalu to chce změnit a vyzkouší to už v této jarní části Gambrinus ligy.