vyškov

|Evelyna Kulíšková |Zprávy z domova

Střelby i noční pochody. Vojenští nováčci podstupují ve Vyškově náročný výcvik

Dlouhé pochody v blátě a mrazu, kilometry běhu a nečekané noční poplachy. Takový výcvik už sedmý týden podstupuje přes 500 nováčků na vojenské akademii ve Vyškově. Mezi nimi i 15 žen. Náročnou přípravu už několik rekrutů vzdalo. Drtivá většina ale zatnula zuby a pokračuje. Když tříměsíční dril zvládnou, stanou se vojáky z povolání.

|Miloš Šenkýř |Regiony

Předvolební speciál ČRo Brno: VYŠKOV

Předvolebního speciálu ČRo Brno ve Vyškově se zúčastnili: Libor Bláha (Volba pro Vyškov), Karel Goldemund (Česká strana sociálně demokratická), Karel Jurka (Sdružení Občanské demokratické strany a nezávislých kandidátů), Josef Kachlík (Volba pro město), Aleš Kaňa (Strana svobodných občanů), Radoslav Kotík (Komunistická strana Čech a Moravy), Radovan Minář (ANO 2011), Břetislav Usnul (Křesťanská a demokratická unie - Československá strana lidová) a Dalibor Valín (Šance pro Vyškov a TOP 09).

|Vlasta Gajdošíková |Regiony

Sousedé psychicky nemocného muže se bojí jeho návratu z léčebny. Je prý nebezpečný

Obyvatelé paneláku na vyškovském sídlišti Na Hraničkách se bojí návratu svého souseda z psychiatrické léčebny. Sedmdesátiletý důchodce se tam dostal před třemi měsíci poté, co jedné z obyvatelek ve výtahu vyhrožoval zabitím a znásilněním a žena před ním musela utéct. Své sousedy takto terorizuje už roky. Příští týden má soud rozhodnout, jestli mu ústavní ochranné léčení změní na ambulantní.