Vysočany

|David Černý, Václav Rokyta, Markéta Chaloupská |Regiony

Hasiči zdolali požár v pražských Vysočanech, vyšetřovatelé zjišťují příčinu

Hasičům se dnes podařilo zlikvidovat požár ve skladu textilu v tovární hale v pražských Vysočanech. Poslední hasičské jednotky odjely z areálu bývalé ČKD kolem půl sedmé večer. Vyhořelé skladiště budou přes noc hlídat policisté. Vyšetřovatelé teď zjišťují příčinu řádění živlu, při kterém se ale jedovaté zplodiny do ovzduší nedostaly. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

|Veronika Neprašová, Tereza Chlubná, Markéta Chaloupská |Zprávy z domova

Dohašování požáru v pražských Vysočanech potrvá zřejmě celý den. Lidé v okolí by neměli větrat

Hasiči stále bojují s velkým požárem v pražských Vysočanech. Oheň v areálu bývalého ČKD se jim už ale podařilo lokalizovat. Hořet začalo v sobotu vpodvečer. Z místa celou noc stoupal hustý černý kouř, který byl vidět z různých částí metropole. Při požáru nebyl nikdo zraněný. Lidé v okolí by neměli větrat.

|Milan Kopp, ČTK, Veronika Neprašová |Regiony

Hasiči likvidují požár ve Vysočanech, zásah zřejmě potrvá až do rána

V bývalém areálu ČKD v pražských Vysočanech zasahují desítky hasičů a policisté usměrňují dopravu. Jak z místa hlásila naše reportérka, podle dosud nepotvrzených informací se v hale s textilem neměl v době vzniku požáru nikdo zdržovat. Požár ale budou hasiči likvidovat zřejmě až do brzkého rána a budovu ochlazovat, protože jsou v ní tlakové lahve. Jejich exploze by narušila statiku haly. Rozšíření živlu na ostatní objekty v okolí podle hasičů nehrozí.

|Jan Charvát |Regiony

Praha 9 odhalila pomník Emilu Kolbenovi. Stojí ve Vysočanech blízko továren ČKD

Ve Vysočanech stojí nový pomník průmyslníka Emila Kolbena. Instalován byl na křižovatce ulic Sokolovská a Freyova. Je z neobvyklého materiálu – tvrzeného skla – a vedle něj je umístěná i pamětní deska. Ta připomíná zaměstnance strojírenského závodu ČKD, kteří zemřeli v protektorátním období. Jde o další připomínku legendárního průmyslníka, v Praze jeho jméno nese třeba stanice metra nebo ulice.