vytrvalostní závod

|Nikola Šrámková |Zimní sporty

Koukalová vybojovala ve vytrvalostním závodě stříbro. Lepší byla jen Dahlmeierová

Po zlatu a bronzu kompletuje Gabriela Koukalová medailovou sbírku. Česká biatlonistka vybojovala druhou příčku v patnáctikilometrovém vytrvalostním závodě na mistrovství světa v rakouském Hochfilzenu. Celkově si připsala šestou medaili ze světových šampionátů. První byla vedoucí žena Světového poháru Němka Laura Dahlmeierová a třetí místo obsadila Italka Alexia Runggaldierová.

|David Nyč |Zimní sporty

Koukalová se před vytrvalostním závodem cítí dobře. Střelecky má co napravovat

Po dvou volných dnech pokračuje biatlonové mistrovství světa v Hochfilzenu. V úvodu týdne všichni účastníci zregenerovali svá těla, a to teď přijde vhod. Na programu jsou totiž vytrvalostní závody, ve středu ten ženský. Biatlonistky tedy čeká vůbec největší porce kilometrů na šampionátu, a Gabriela Koukalová by ráda vyvrátila fakt, že se jí zatím v téhle disciplíně příliš nedaří.

|Michal Jurman, Jakub Knoll |Ostatní sporty

Akrobatický pilot Hyka vyměnil knipl za volant závodního vozu. Je to krásný sport, prohlásil

Když si jednou zamilujete vůni spáleného paliva a zvuk řvoucího motoru, není cesta zpět. Alespoň to tvrdí český akrobatický pilot Marek Hyka, který si přípravu na začátek nové letecké sezóny zpestřil tříbením reflexů v sedačce závodního vozu. A jak se dalo tušit, i na brněnském autodromu potvrdil, že se většina normálních smrtelníků v jeho blízkosti musí nazývat šneky.

|Michal Jurman, Jakub Knoll |Ostatní sporty

Rozhlasový reportér se svezl ve vytrvalostním automobilovém závodě

Auta a ženy se nepůjčují, tvrdí staré přísloví. Tento mužský pohled na svět ale už pár let boří pražská parta závodníků, která pod názvem Radicalteam dopřává ryzím amatérům zážitky, ke kterým by se jinak nedostali. Ano, nejde v tomto směru o ženy, ale o účast ve vytrvalostním závodu série Le Mans. Na ten tak mohla dorazit se startem jara na autodrom v Brně i devítka naprostých závodnických začátečníků. Nechyběl mezi nimi ani reportér Českého rozhlasu.

|Tomáš Kohout, Jakub Knoll |Zimní sporty

Čtvrté místo mě mrzí, přiznala v cíli vytrvalostního závodu Vítková

Ani tentokrát se český biatlon nedočkal medaile na světovém šampionátu v norském Oslu, i když to bylo opět hodně těsné. Ve vytrvalostním závodě na 15 kilometrů žen skončila Veronika Vítková čtvrtá a Gabriela Soukalová pátá. Prvně jmenované přitom bronz unikl o necelých deset vteřin, takže nebylo po závodě divu, že z toho česká reprezentantka měla smíšené pocity.

|Jakub Kanta |Zimní sporty

Biatlonistka Soukalová triumfovala ve SP v Ruhpoldingu, Vítková doběhla třetí

Dvě české biatlonistky poprvé v historii vystoupaly ve Světovém poháru na stupně vítězů. Zasloužily se o to Gabriela Soukalová a Veronika Vítková. Ve vytrvalostním závodu v německém Ruhpoldingu byla v cíli nejrychlejší s jednou chybou na střelnici vedoucí žena Světového poháru Soukalová před Běloruskou Domračevovou. Třetí příčku si bezchybnou střelbou zajistila Vítková.

|Andrea Švubová, Kristina Winklerová |Regiony

Vytrvalostní víceboj Winter Survival prověří fyzickou i duševní kondici vojáků

V Jeseníkách dnes začala hlavní etapa nejtěžší sportovní soutěže české armády Winter Survival. Na vytrvalostní víceboj, který simuluje činnost vojenských hlídek v zimním horském terénu, letos dorazilo bezmála 60 vojáků z České republiky i ze zahraničí. Během čtyř dnů v neznámém prostředí si závodníci ověří individuální dovednosti i schopnost týmové spolupráce.