Příznivci červenobílých výrazně poničili zařízení stadionu, vhazovali mezi domácí diváky předměty včetně pyrotechniky a také napadli hasiče. Disciplinárka o trestu informovala v komuniké.
Policie násilnosti přímo na hrací ploše vyšetřuje jako výtržnictví, kromě toho udělila i dvě pokuty. Podle listu Sme na utkání byli také chuligáni z Česka, Polska a Rakouska.
Fanoušci Lakers nedbali proseb místních úřadů ani samotného starosty Los Angeles Erica Garcettiho, aby se kvůli koronavirové hrozbě neshlukovali do větších skupin.
K dalšímu napětí v Chicagu také přispěl nepravdivý příspěvek na facebooku. Šlo o video, které chybně uvádělo, že policie zastřelila 15letého chlapce. K pondělnímu ránu mělo video na 100 000 zhlédnutí.
Kromě násilností na stadionu zasáhl minulý týden mexický fotbal také neobvyklý protest hráčů klubu Veracruz kvůli nevyplaceným mzdám. Ti odmítli v úvodu utkání hrát a od soupeře inkasovali dva góly.
Několik protestujících začalo lepit nálepky a sprejovat nápisy na výlohy obchodů společností, které jsou podle nich napojeny na Čínu. Skupina demonstrantů začala šlapat po čínské vlajce
Za výtržnosti platí nejen pražská „S“ skoro každý zápas pokuty ve výši desítek tisíc korun. Samy kluby přitom můžou po svých příznivcích vymáhat pokuty za porušení návštěvního řádu.
V pondělí policie zveřejnila záběry desítky lidí, kteří podle vyšetřovatelů ohrožovali pyrotechnikou ostatní diváky. K incidentu došlo během zápasu s Olomoucí na konci července.
Police zatkla sedmadvacetiletého muže a zveřejnila fotografie z jeho laboratoře. Nejnebezpečnější položkou, kterou tam skladoval, tam byly dva kilogramy tzv. trimerní formy peroxidů acetonu.
Během fotbalového zápasu mezi Baníkem Ostrava a Brnem byl v sobotu zraněn pětatřicetiletý fanoušek Brna, kterého v sektoru hostů zasáhla mobilní toaleta vržena dalšími příznivci hostujícího týmu.
Hamburk||Ondřej Klapal, ČTK|Zprávy ze světa|Uvnitř fotogalerie
V Hamburku se už druhý den protestuje proti summitu G20. Původně poklidná demonstrace přerostla v násilné střety. Zranění utrpělo 196 policistů, zatčeno bylo 83 lidí.
Opavský fotbalový klub bude žádat změnu ligových pravidel. U Ligové fotbalové asociace (LFA) chce prosadit, aby se v budoucnu rizikové zápasy hrály bez problematických fanoušků, řekl předseda představenstva druholigového klubu Marek Hájek. Vychází ze sobotních zkušeností, kdy se 1500 fotbalových chuligánů, kteří nesměli na stadion, během zápasu s Baníkem Ostrava opakovaně střetlo s policisty.
Pokuta 100 tisíc eur, omezení prodeje vstupenek, ztráta bodů v zápase s Českem. Na tom všem se podíleli chorvatští fanoušci, kteří na stadion v St. Étienne v pátek propašovali pyrotechniku. Narušení přísně střežené akce plánovali dopředu coby protest proti vedení domácího fotbalu.
Francouzská policie zadržela přímo na stadionu v Toulouse vůdce ruských fotbalových fanoušků Alexandra Šprygina. Původně ho z Francie vyhostili, do země se ale vrátil. Šprygin se svým návratem ihned pochlubil na sociální síti Twitter.
Evropská fotbalová asociace (UEFA) řeší na úvod Eura bitku mezi fanoušky Anglie a Ruska. Oběma federacím teď pohrozila vysokou pokutou a možným vyloučením z turnaje, pokud se budou podobné incidenty opakovat. Při včerejších střetech v Marseille utrpělo zranění 35 lidí – sedm osob skončilo v nemocnici, z toho tři ve vážném stavu. Deset fanoušků je ve vyšetřovací vazbě.
Policie v polském městě Knurów bojuje už několik nocí po sobě s násilnickými fotbalovými fanoušky. Po potyčkách na stadionu tamního klubu použili policisté gumové projektily. Jeden z fanoušků, kterého projektil zasáhl, zemřel.
Policie v Jihoafrické republice musela v sobotu opět zakročit proti výtržníkům, kteří ničili obchody přistěhovalců. Jednotky použily gumové projektily a zatkly více než sto lidí. Nepokoje vypukly v pobřežním městě Durban už před dvěma týdny. Prezident Jacob Zuma kvůli útokům zrušil zahraniční cestu a navštívil jeden z přistěhovaleckých táborů.
Rodinám obětí střetu u fotbalového stadionu v Káhiře vyjádřil soustrast prezident Abdal Fattáh Sísí. Po zásahu policie včera zemřelo nejméně 30 fanoušků klubu Zamálek. Část z nich se otrávila slzným plynem, další ušlapal dav. Egyptský ministr vnitra Muhammad Ibrahím ale odstoupit odmítl. Policisté podle vlády vinu nenesou.
Utkání mezi Slovanem a Spartou skončilo v Bratislavě česko-slovenskou ostudou evropského rozměru a dohrálo se jen díky velké benevolenci rozhodčích a delegáta. Tribuny se totiž na konci prvního poločasu změnily v bojiště a po částečném zklidnění situace se zápas dohrál po více než půlhodinové pauze.
S létem opouští řada bezdomovců na Vysočině azylové domy a přesouvá se do ulic. To, co ušetří na nájemném, nezřídka propíjejí. Nejtíživěji to zřejmě pociťují obyvatelé Jihlavy. Městská policie tam musí řešit problémy s opilými bezdomovci, kteří obtěžují kolemjdoucí, doslova každý den.
Chorvatsko vyhostilo šest českých turistů, kteří vyvolali bitku v baru ve městě Rovinj. Za napadení obsluhy a policistů musejí také zaplatit pokutu. Jedná se o poslední z řady případů, které naplno zaměstnává české konzuláty v Chorvatsku.
Fotbaloví hooligans se zřejmě musí připravit na to, že jestli v budoucnu nedokážou zkrotit vášně, dopadne na ně zákon výrazněji než dosud. Sněmovnou totiž prošla změna trestního zákoníku, která výtržnosti na sportovních utkáních vnímá jako trestný čin, za nějž hrozí až dva roky vězení. Předloha teď míří do Senátu.