„Nechtějí zpátky do Sovětského svazu,“ řekl Osečkin. „Každým týdnem a měsícem, kdy bude tahle válka pokračovat, je pravděpodobnost vzpoury v tajných službách vyšší,“ dodal.
Oznámení o zahájení trestního řízení vydala policie v neděli dopoledne na twitterovém účtu. Uvedla, že vzhledem k tomu, že je na počátku šetření, nebude sdělovat bližší informace.
„Chtěl bych Vám v tuto chvíli oznámit (...) moje rozhodnutí vzdát se mých funkcí, všech mých funkcí, od nynějšího okamžiku,“ řekl Keita v krátkém vysílání s rouškou na ústech.
Podle listu El País násilím skončil protest vězňů, kteří se vzbouřili proti tomu, že je příbuzní kvůli koronavirovým opatřením nemohou zásobovat potravinami.
Vězňové měli požadovat jídlo a stěžovat si na špatné zacházení. Odmítali také plánovaný převoz do vězeňských zařízení v odlehlých částech země, kde by je nemohli navštěvovat příbuzní.
Celkem 18 politiků je obviněno kvůli schválení zákonů regionálním parlamentem. Zákony údajně odporují španělské ústavě, a to kvůli uspořádání referenda o nezávislosti Katalánska.
Italský ministr vnitra Matteo Salvini ve čtvrtek zakázal 67 migrantům vylodit se na pevninu z paluby lodi italské pobřežní stráže Diciotti, která s nimi přistála odpoledne na Sicílii.
Němečtí státní zástupci požádali vrchní zemský soud ve Šlesvicku-Holštýnsku, aby vydal katalánského expremiéra Carlese Puigdemonta do Španělska, kde čelí obžalobě ze vzpoury a zpronevěry peněz.
Finsko obdrželo mezinárodní zatykač na bývalého katalánského premiéra, který byl v pátek spolu s dalšími katalánskými politiky obžalován ze vzpoury kvůli snahám o nezávislost Katalánska.
Španělský vyšetřující soudce v pátek obžaloval ze vzpoury 13 katalánských politiků kvůli jejich loňským snahám o nezávislost Katalánska. Je mezi nimi i expremiér Puigdemont a bývalá šéfka parlamentu.
V nápravném zařízení Milton Dias Moreira asi 55 kilometrů od centra Ria je podle agentury Reuters přes 2000 lidí, přestože komplex má kapacitu pouze 900 osob.
Trenéra Manchesteru City Pepa Guardiolu vyšetřuje španělská policie kvůli účasti ve vzpouře. Dostal se na seznam podezřelých, který Národní garda poslala nejvyššímu soudu v Madridu.
Bangladéšský odvolací v pondělí podle agentury AFP potvrdil trest smrti pro 139 vojáků za účast na vzpouře z roku 2009. Vzpoura si tehdy vyžádala 74 obětí, mezi nimiž byly desítky vojenských velitelů.
Stovky trestanců se vzbouřily v birminghamské věznici. Nepokoje vypukly kvůli nedostatku teplé vody, vážně zraněn byl jen jeden účastník rebelie. O situaci informovala britská média s odvoláním na sdělení představitelů společnosti G4S, která nápravné zařízení spravuje.
Soud nepravomocně zprostil bývalého nuceného správce VZP Antonína Pečenku obžaloby z pokusu o zneužití pravomoci. Jde o případ problematické smlouvy mezi pojišťovnou a protonovým centrem, kterému měla zajišťovat značný prospěch. Podle soudu sice uzavření smlouvy před devíti roky provázela celá řada nejasností, Pečenka ale nespáchal svým podpisem žádný trestný čin. Státní zástupce se proti rozhodnutí odvolal.
Při vzpouře v irácké věznici zemřelo nejméně 50 trestanců a 12 dozorců. Věznice Chális leží asi 80 kilometrů na sever od irácké metropole Bagdádu a na svobodu se během vzpoury dostaly podle některých informací až dvě stovky trestanců.
Vzpoura ve vězení na jihu Brazílie skončila. Její vůdci přistoupili na podmínky, které jim nabídlo ministerstvo spravedlnosti. Vzbouřenci brutálně zabili čtyři své spoluvězně, další zranili a zajali jako rukojmí také dva dozorce.
Vězeňská vzpoura v jihobrazilském městě Cascavel stále není u konce. Nepomohlo ani vyjednávání ministryně spravedlnosti státu Paraná. Vzbouření trestanci zabili čtyři své spoluvězně. Zadržují také dva dozorce jako rukojmí.
Při vzpouře ve věznici v brazilském státě Paraná zemřeli čtyři vězni. Brutálně je zabili ostatní, kteří povstání rozpoutali. Další také zranili a zajali dva dozorce. Do vzpoury se zapojilo podle odhadů 700 z celkového počtu tisíce trestanců.
Několik desítek lidí zemřelo při násilnostech ve venezuelské věznici Uribana. Mezi mrtvými jsou jak trestanci, tak strážci a zaměstnanci káznice. Nepokoje propukly mezi gangy, které soupeří o kontrolu nad věznicí. Podle úřadů zemřelo až 54 lidí.
Na připravované vzpouře trestanců v pěti českých věznicích se nepodílel takzvaný Berdychův gang. Řekl to ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS). Plánované spiknutí se podle něj podařilo odhalit v zárodku.
Vězeňská služba spolu s policií překazila přípravy na vzpouru v několika českých věznicích. Radiožurnálu to řekla mluvčí Vězeňské služby Markéta Prunerová.
Vězeňská služba spolu s policií překazila přípravy na vzpouru v několika věznicích. Radiožurnálu to řekla mluvčí Vězeňské služby Markéta Prunerová. Vzpouru podle televize Prima chystali členové takzvaného Berdychova gangu. To ale mluvčí odmítla potvrdit.
Kosovská policie ukončila vzpouru srbských mnichů, kteří podporují odvolaného biskupa Artemije. Asi čtyřicet mnichů obsadilo před několika dny kláštery na severu Kosova. Srbská pravoslavná církev podala na sesazeného vladyku trestní oznámení a obvinila ho z rozkolu v církvi.