V polovině 80. let šlo o skandální odhalení, Boesky po přiznání zaplatil tehdy rekordní pokutu 100 milionů dolarů, dostal doživotní zákaz obchodovat s cennými papíry a šel na 3,5 roku do vězení.
Technologičtí dravci z Wall Streetu byli na podzim miláčkem investorů, teď se od nich štěstěna odvrací. Pocítil to hlavně spolumajitel Facebooku a jeho mateřské firmy Meta Platforms, Mark Zuckerberg.
Firma se k tomu na Wall Street odhodlala jako první. Povinnost nechat se očkovat, pokud chtějí v podniku dále pracovat, už před ní vyhlásil technologický gigant Google nebo aerolinky United Airlines.
V červnu přišly čínské firmy obchodované na americké burze o jeden bilion dolarů. Největší ranou pro akcionáře je hrozba čínské vlády mnohem více regulovat zahraniční listingy čínských firem.
Obdobně zpevnily hlavní akciové trhy v Asii a Evropě. V případě Bidenova vítězství bude v USA patrně schválen program podpory ekonomiky ve větším objemu, než jaký navrhovali republikáni.
Dopadne to jako s Billem Clintonem. Tak míní Wall Street. Podle finančníků současný americký prezident Donald Trump pokus o odvolání ustojí. Jako jeho předchůdce Clinton koncem 90. let.
K ikonické soše býka na newyorské Wall Street před časem přibyla socha holčičky, která odhodlaně stojí proti němu s rukama v bok. Teď je doplnila i socha čůrajícího psíka.
Administrativu budoucího amerického prezidenta Donalda Trumpa posílí další vlivný bankéř z Wall Street. Takzvaný "přechodný tým" potvrdil, že prezident společnosti Goldman Sachs Gary Cohn bude koordinovat národní ekonomickou politiku. Dosazení veterána z Wall Street na klíčový ekonomický post by přitom mohlo odporovat Trumpovým slovům z předvolební kampaně.
Americká banka Goldman Sachs už nechce na Wall Street využívat komunikační systém agentury Bloomberg a zakládá svůj vlastní. Hlavním důvodem je únik informací z chatu Bloombergu. Goldman Sachs chce změnou také ušetřit peníze.
Přesně před 183 lety se na Wall Street odehrála první zaznamenaná bankovní loupež v dějinách americké kriminalistiky. Od té doby se svět podstatně změnil a s ním i metody lupičů. Klesá počet klasických loupeží a mnohem více se daří krádežím po síti.
Nový americký film Vlk z Wall Street vyvolal u evropských bankéřů mimořádný zájem. Zaplňovali sály už při předpremiérách a na zvláštních promítáních. Film čerpá z pamětí amerického makléře Jordana Belforta, který v 90. letech podváděl své klienty, a nashromáždil tak velké jmění.
Po dvoudenní odmlce se včera investoři dočkali znovuotevření newyorské burzy, která byla zavřená kvůli superbouři Sandy. Analytici očekávali, že objem obchodů na Wall Street po dvoudenní přestávce naroste, ukázalo se ale, že tomu bylo naopak. Trhy zahájily v kladných hodnotách, které se ale pak propadly. Burza ale v závěru denní ztráty umazala a zavřela beze změny.
Wall Street opanoval optimismus. Ceny akcií se včera začaly zotavovat po týdnu prudkého klesání. Důvodem je očekávaná podpora španělským bankám a také mírně optimistická předpověď americké centrální banky o vývoji ekonomiky ve Spojených státech.
Policie sice v New Yorku vyhnala demonstranty z náměstí Zuccotti Park, které jejich tvrdé jádro obsadilo už v září. Na dnešek ale slibují paralyzovat finanční společnosti přímo na Wall Street.
Demonstranti hnutí Occupy Wall Street už nesmějí nocovat na náměstí ve finančním srdci New Yorku. Tak rozhodl soud. Demonstranti už ale oznámili, že v protestech nepřestanou. Co si o nich myslí lidé, kteří na Wall Streetu pracují nebo pracovali?
K protestům proti ekonomické nerovnosti se přidává stále více Američanů. Tisíce lidí včetně učitelů, odborářů a duchovních se v pondělí sešly v centru Chicaga. Připojují se tak k hnutí Okupujte Wall Street, které už 4. týdnem obléhá newyorský Manhattan.
Demonstrace v americkém New Yorku sílí. Protest s názvem Okupujte Wall Street nabírá na své intenzitě i díky tomu, že se k němu přidávají některé odborové organizace. Zatím největšího pochodu proti sociální nerovnosti a nezodpovědnosti finančních firem se zúčastnilo na 5 tisíc lidí. Protesty se také rozšířily do dalších měst, například San Francisca.
Odmítáme chamtivost, chceme spravedlivější společnost. To jsou některé ze sloganů demonstrace u Wall Street v New Yorku. V srdci finančního světa protestují třetím týdnem stovky a někdy tisíce lidí proti chamtivosti velkých firem.
Newyorská policie pozatýkala stovky demonstrantů, kteří se zapojili do dlouhodobé protestní akce na Wall Street, zaměřené proti sociální nerovnosti a vysoké nezaměstnanosti. Většina z nich už je z vazby venku, dostali ale předvolání k soudu.
Americká města zažívají novou vlnu protestů. Aktivisté demonstrují proti rostoucí nerovnosti ve společnosti. Na newyorské Wall Street se shromažďují už dva týdny.
Americký Senát schválil největší změnu regulace finančního odvětví ve Spojených státech od 30. let, tedy od velké hospodářské krize. Dolní komora Kongresu, Sněmovna reprezentantů, už návrh schválila koncem června. Prezident Barack Obama prohlásil, že reforma zabrání tomu, aby Američané museli platit za omyly Wall Streetu.
Hon na nedotknutelné pokračuje. Poté, co v pátek banku Goldman Sachs obvinily z podvodu při tvorbě, propagaci a prodeji nástrojů spjatých s takzvanými subprime hypotékami americké regulatorní orgány, bance hrozí, že se k nim přidá také britská a německá obdoba Komise pro cenné papíry.
Američtí vyšetřovatelé chystají zátah na podvodníky na Wall Streetu. Oznámili to tři dny poté, co zadrželi miliardáře Raje Rajaratnama, který podle nich zneužíval interních informací o stavu a výhledu firem s nimiž obchodoval.