Watford

Anglickému Watfordu hrozí pokuta a bodový odečet. Falzifikoval dokument z banky

|Radek Šamša |Fotbal

Fotbalový Watford zažívá historicky nejlepší vstup do anglické Premier League, ale je možné, že o některé z dvanácti dosud nasbíraných bodů přijde. Vedle pokuty mu totiž hrozí i bodový odpočet za to, že ještě před postupem do první anglické ligy, kdy v jeho barvách působil český útočník Matěj Vydra, poslal vedení fotbalových soutěží EFL padělaný dokument. Díky němu pak mohl Ital Gino Pozzo plně převzít klub od svého otce.

|Jan Kaliba, Nikola Šrámková |Fotbal

Watford se ke mně nezachoval úplně ideálně, říká Vydra a těší se na nové výzvy jak klubové, tak reprezentační

Tým, který fotbalovými zbraněmi neumí soupeři ublížit, nikoho moc nezajímá. A právě takto vystupovala česká fotbalová reprezentace v červnu na mistrovství Evropy. Před nedělním startem kvalifikace mistrovství světa potřebuje tento nešvar změnit. Pomoct by k tomu měl i Matěj Vydra, kterého Karel Jarolím pozval na dnešní sraz, což ovšem není hlavní důvod Vydrovy nově nabyté radosti z fotbalu.

|Martin Charvát, Petr Hašek |Fotbal

Kalas se postaví Vydrovi. Český souboj může napovědět v boji o Premier League

Tomáš Rosický a Petr Čech jsou symbolem českého fotbalu v Anglii, ale v posledních sezonách už příliš nenastupují, a tak přichází čas na nová jména. Obránce Tomáš Kalas a útočník Matěj Vydra už také díky svým výkonům hrají v reprezentaci a právě jejich dnešní souboj v utkání Watfordu s Middlesbrough může rozhodnout o tom, který z týmů postoupí z druhé ligy do Premier league.

|Tereza Jelínková |Fotbal

Nejlepším fotbalistou v Anglii a mladým hráčem roku je Gareth Bale

Nejlepším fotbalistou Anglie pro letošní sezonu byl vyhlášen záložník Tottenhamu Gareth Bale, který zároveň získal i ocenění pro nejlepšího mladého hráče roku. V anketě hráčské asociace PFA uspěl také český útočník Matěj Vydra, který byl zařazen do nejlepší jedenáctky druhé ligy, ve které hraje za Watford.

|Jan Kaliba, Jan Suchan |Fotbal

Vydra zbláznil fanoušky Watfordu i kolínskou, domů ale chodí pěšky

Dvacetiletý český talent Matěj Vydra si podmaňuje Anglii. Tedy zatím aspoň Watford, skoro stotisícové město těsně sousedící s Londýnem. Český fotbalista, který přišel mezi watfordské "sršně" na hostování z Udine, dal o tomto víkendu při výhře 2:1 nad Derby už svou dvacátou branku v sezóně. A je tak nejlepším střelcem týmu, který už se vyšplhal na druhé místo druhé anglické ligy a míří za postupem do Premier League.