Svůj podíl nejen v bitvě o Británii označoval jen za úkol, ke kterému byl vycvičen. „Nepovažoval to za epochální moment v historii RAF či Spojeného království,“ uvedlo letectvo.
Výroky diplomata se nelíbily novozélandskému ministrovi zahraničí Winstonu Petersovi, který je označil za „hluboké zklamání“, a Goffova pozice se tak v očích novozélandské vlády stala „neudržitelná“.
Na začátku května 1945 si Evropa zpívala píseň Škoda lásky. Americký generál Eisenhower při návštěvě Prahy řekl Čechům, že to byla právě jejich písnička, která pomohla vyhrát válku nad Hitlerem.
BBC v úterý oslaví 100 let od založení a je tak nejstarším vysíláním veřejné služby na světě. Český rozhlas toto výročí čeká za rok, je tedy druhým nejstarším veřejnoprávním vysíláním na světě.
23:11
Praha||Magdaléna Fajtová|Zprávy ze světa|svět ve 20 minutách
Je nejvyšší čas domluvit se i na společné strategii proti Putinově vábení. Chtělo by to ovšem někoho stejně odvážného, jako byl svého času Winston Churchill.
„V dopise zpravodajci hodnotí úspěšnou akci Anthropoid a likvidaci Reinharda Heydricha, ale zmiňují se v něm také o tom, jaký teror fašisté rozpoutali v protektorátu,“ popisuje ředitel muzea.
Ve snímku Chamberlaina hraje herec Jeremy Irons. Film Mnichov: Na prahu války vypráví o německém diplomatovi a britském akademikovi, kteří navázali přátelství během studií a snaží se odvrátit válku.
Loňské volby do zastupitelstev krajů a třetiny představovaly především pro vládu velké pokušení jednat nikoli podle stavu nákazy, ale podle předvolebních preferencí.
Trepky ušité z černého sametu s koženou stélkou a zlatě vyšívaným monogramem WSC dražila aukční síň Bellmans, která očekávala, že za ně zájemci budou ochotni zaplatit 10 000 až 15 000 liber.
Bojujeme za obnovu – tak znělo heslo 310. československé stíhací perutě. Nejstarší a nejúspěšnější československá peruť v řadách britského královského letectva se zformovala před 80 lety.
I pražská socha Winstona Churchilla nesla nápis, že tento státník byl rasista. Je na čase přehodnotit, jaké osobnosti si zaslouží být připomínány ve veřejném prostoru? Odpovídá historik Igor Lukeš.
Protesty proti policejní brutalitě a násilí vedly v několika zemích k odstraňování soch význačných osobností z veřejného prostoru. Komu a jakou formou bychom měli vzdávat hold?
Praha||Petr Jadrný, Dominika Kubištová, Anna Macků|Zprávy z domova|Aktualizováno
Podobně poškodili demonstranti i sochu Winstona Churchilla u sídla britského parlamentu v Londýně. U jeho jména se před třemi dny objevil stejný nápis jako u pražského pomníku.
„Ptáte se, jaká je naše politika? Vést válku na moři, na zemi, i ve vzduchu, se vší silou, kterou nám jen Bůh může dát. Vést válku proti tyranii, jaká zatím nebyla v historii zločinů překonána.“
Jako velkého milovníka britské historie, který je podle některých posedlý snahou dostat se do učebnic dějepisu, by měla Johnsona paralela s Lloydem Georgem varovat.
Dnešní politici by se měli učit od Winstona Churchilla, který se i za druhé světové války pevně držel demokratických pravidel. Šlo o stovky tisíc životů.
Do paláce se vloupal gang v 04.50 místního času (05.50 SELČ) a exponát s názvem „Amerika“ ukradl. Lupiči krádeží způsobili značné škody a toaletu vytopili.
Mezi dotyčnými straníky je například bývalý ministr financí Philip Hammond, někdejší několikanásobný ministr Keneth Clarke nebo vnuk Winstona Churchilla Nicholas Soames.
Zatímco v Británii se novináři zaměřili především na Johnsonův plán pro brexit, komentáře v zahraničních médií předpovídají kolizi s realitou i porušování předvolebních slibů.
Anglická snídaně nám jediná dovoluje číst si noviny, aniž bychom porušovali společenskou etiketu. Prostě to patří k sobě. Anglická snídaně je totiž národní instituce.
Tak jako se vyvíjela evropská integrace a těžiště jejího zájmu, vyvíjel se přirozeně i vztah Velké Británie k ní. A měnila se proto i slova, která na její adresu pronášeli britští politici.