Záchranná služba hlavního města Prahy zasahovala u dopravní nehody autobusu a osobního auta v Hájku u Uhříněvsi. Dvě ženy utrpěly středně závažné zranění, autobus skončil v příkopu.
Italský ministr vnitra Matteo Salvini ale ve čtvrtek německé lodi zakázal vplout do italských výsostných vod. Od té doby plavidlo zůstává v mezinárodních vodách a není jasné, co s lidmi bude dál.
Loď Aquarius, kterou provozují humanitární organizace SOS Méditerranée a Lékaři bez hranic (MSF), čeká na povolení k zakotvení od minulého pátku, kdy u libyjských břehů vzala na palubu 141 migrantů.
V nemocnici budou muset mladí fotbalisté zůstat nejméně týden, u některých z nich byla zjištěna plicní infekce. Čtyři chlapci a jejich fotbalový trenér dál zůstávají v jeskyni.
Záchranáři v pondělí vytáhli ze zatopeného jeskynního komplexu na severu Thajska celkem čtyři chlapce, kteří jsou nyní v nemocnici stejně jako jejich čtyři kamarádi, kteří byli zachráněni už v neděli.
„Nejdůležitější je především dobrá koordinace všech záchranných složek, to znamená dostatečné množství materiálu i záchranářů,“ říká o záchraně chlapců z jeskyně speleolog Petr Polák.
Bangkok/Thajsko||per, vman, jak|Zprávy ze světa|Sledovali jsme online
Čtyři mladí fotbalisté z třináctičlenné skupiny, která uvízla v thajské jeskyni Tcham Luang, jsou venku. Zbytek skupinky se ještě nachází uvnitř jeskynního komplexu.
Japonská vláda předpokládá, že záplavy na západě a jihu země si už vyžádaly 76 mrtvých. Potvrzených je 48. Televize NHK uvádí 62 mrtvých a 44 nezvěstných.
Plavidlo se 105 lidmi na palubě ztroskotalo ve čtvrtek u ostrova Pchúket. Počet obětí ale bude podle úřadu ještě stoupat, 45 dalších lidí se stále pohřešuje.
Muž ztratil podle thajských úřadů pod vodou vědomí a zdravotníkům se ho už nepodařilo zachránit. Potápěč se na záchranné misi podílel jako dobrovolník.
První lekce v plavání a potápění dostala ve středu skupina 12 chlapců a jejich trenér, které záchranáři objevili v zaplaveném jeskynním komplexu v Thajsku. Záchranný tým zvažuje, jak je dostat ven.
Libyjská pobřežní stráž ve středu u pobřežního města Sabráta zachránila 500 migrantů, kteří se tísnili na 18 metrů dlouhé dřevěné lodi, jež měla namířeno k italským břehům.