záchranná služba

| ČTK |Regiony

Pacienta vozil po Praze opilý řidič sanitky, nadýchal jedno promile

Opilý řidič sanitky vezl po Praze pacienta, projížděl v centru města bez povolení nadřízeného se zapnutými majáky křižovatky na červenou a jel i v protisměru. Na policejním webu to ve středu oznámil mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Jedenačtyřicetiletý řidič je podezřelý z ohrožení pod vlivem návykové látky. Protože se trestného činu dopustil při výkonu povolání, hrozí mu až tři roky vězení.

|Veronika Malá |Zprávy z domova

Se záchrankou v Ústeckém kraji pomůže armáda, nasadí své vrtulníky

Se zajištěním letecké záchranky v Ústeckém kraji pomohou policii i armádní vrtulníky. Létat by měly hlavně z letiště v Plzni a Bechyni. Ministerstvo zdravotnictví nemohlo uzavřít smlouvu s vítěznou firmou na provozování letecké záchranné služby v Ústeckém kraji, protože tendr u antimonopolního úřadu napadla konkurenční společnost.

| dab, Kateřina Kohoutová |Zprávy z domova

Ve Špindlerově Mlýně zraněným lyžařům pomůže ‚ski patrola‘. Doveze je do ‚medical pointu‘

Na dojezdu černé sjezdovky ve svatopetrském areálu ve Špindlerově Mlýně vyrůstá stanice rozšířené první pomoci, takzvaný medical point. Provozovat ho bude vrchlabská nemocnice. Jde o komplex mobilních buněk s plně zařízenou ambulancí k poskytování první pomoci zraněným lyžařům a snowboardistům. Během dne bude hlídkovat přímo na sjezdovce „zdravotnická patrola“ připravená okamžitě zasáhnout, a to už od začátku nové zimní sezony.

|Anna Kottová |Zprávy z domova

Změny na pražské záchrance. Do sanitek se vrací ženy, budou náročnou práci zvládat?

K pacientům v hlavním městě jezdili v posledních letech jen muži záchranáři. To se ale teď změní. Pražská záchranná služba chce dát po dlouhé době šanci také ženám. V metropoli zatím pracovaly jen jako inspektorky provozu, lékařky nebo dispečerky tísňové linky 155. Nyní se ale mohou stát i zdravotnickými záchranářkami. Budou však náročnou práci zvládat? Výběrovým řízením úspěšně prošlo od srpna osm žen, první z nich nastoupí do služby v polovině listopadu.