Zadeh

Soud rozhodl o propuštění Zadeha na svobodu. Ve vazbě ale zatím zůstane

|Ondřej Golis |Zprávy z domova

Shahram Abdullah Zadeh je jednou nohou na svobodě. Městský soud v Brně v úterý rozhodl o jeho propuštění z vazby. Perský podnikatel stíhaný kvůli miliardovým daňovým únikům a ovlivňování svědků však i nadále zůstává za mřížemi. Verdikt soudu je totiž nepravomocný a státní zástupce Michal Galát proti němu může podat stížnost. O ní by rozhodoval nadřízený Krajský soud v Brně. Galát odmítl další postup komentovat.

|Ondřej Golis |Zprávy z domova

Šéfžalobce Zeman se vložil do kauzy Zadeh. Prověřuje odposlechy hovorů s obhájci

Skandál kolem odposlouchávání hovorů mezi stíhaným česko-íránským podnikatelem Shahramem Abdullahem Zadehem a jeho obhájci začal prošetřovat nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman. Jeho úřad zahájil ve věci takzvaný dohled. Šéfa státních zástupců o něj požádal předseda poslanecké komise pro kontrolu odposlechů Daniel Korte z TOP 09, který hovoří o nejzávažnějším porušení právního státu od roku 1989.

|Ondřej Golis |Zprávy z domova

Kauza Zadeh: jeden z obviněných začal mluvit, čtyři opustili vazbu

V kauze údajného ovlivňování svědků perského podnikatele Shahrama Abdullaha Zadeha se objevil spolupracující obviněný. Policii se rozhodl pomoci brněnský advokát Ondřej Kučera, který měl svědkům nabízet peníze a tlačit na ně právě na Zadehův pokyn. Soud Zadeha a Kučeru - společně se čtyřmi dalšími lidmi - loni v prosinci poslal do vazby. Většina z nich je zpátky na svobodě, íránský podnikatel nicméně za mřížemi zůstává, ačkoliv na něj Kučera podle jeho tvrzení neukázal.

|Markéta Chaloupská, Janek Kroupa |Zprávy z domova

Unie obhájců obvinila policii z odposlechů důvěrných hovorů mezi Zadehem a jeho právníky

Případ česko-íránského podnikatele Shahrama Abdullaha Zadeha obviněného z obřích daňových úniků se zamotává. Policisté vyšetřující jeho kauzu totiž čelí podezření, že odposlouchávali důvěrné hovory mezi Zadehem a jeho obhájci. Kvůli tomu dokonce tento týden Unie obhájců poprvé ve své historii podala trestní oznámení.

|Hana Mazancová |Zprávy z domova

Peníze na ovlivňování svědků musely jít od Zadeha, řekl soudce, když poslal perského podnikatele do vazby

UVNITŘ DOKUMENT. Změny výpovědí byly v jeho prospěch, musely od něj jít i "finanční prostředky svědkům". S touto úvahou pracoval soudce Aleš Dufek, když poslal do vazby podnikatele Shahrama Abdullaha Zadeha. Ten měl podle nového obvinění spolu s dalšími komplici vytvářet falešné důkazy proti svědkovi z jeho kauzy. Na úplatky měly jít podle detektivů sta tisíce korun.

|Tomáš Bystrý |Zprávy z domova

Soud v Brně poslal obžalovaného podnikatele Zadeha znovu do vazby. Měl ovlivňovat svědky

Shahram Abdullah Zadeh půjde opět do vazby. Rozhodl o tom Městský soud v Brně. Iránského podnikatele s českým pasem obvinil státní zástupce z ovlivňování svědka a křivého obvinění. Zadeh je spolu s dalšími lidmi obžalovaný z daňových úniků. Státu tím údajně způsobil škodu dvě a půl miliardy korun. Za to mu hrozí až třináct let vězení.

| ČTK |Zprávy z domova

Žalobce chce dostat Íránce Zadeha do vazby. Soud musí rozhodnout do 24 hodin

Soud možná znovu pošle podnikatele Sharama Abdullaha Zadeha do vazby. Státní zástupce to navrhuje kvůli obvinění íránského podnikatele z ovlivňování svědka a křivého obvinění. Zadeh je s dalšími lidmi obžalovaný z daňových úniků ve výši dvě a půl miliardy korun. Hrozí mu až třináct let vězení. Zadeh už jednou ve vazbě byl. Na svobodu se dostal na začátku letošního roku po zaplacení rekordní 150milionové kauce.

Policie obvinila Zadeha z ovlivňování svědka. Íránec už čelí obžalobě z daňových úniků

| ČTK, Denisa Šindlerová |Zprávy z domova

Policie obvinila íránského podnikatele Shahrama Abdullah Zadeha z ovlivňování svědka a z křivého obvinění. Potvrdila to jeho advokátka Alena Kojzarová. Íránec s českým občanstvím je s dalšími lidmi obžalovaný z daňových úniků ve výši dvě a půl miliardy korun. Doteď byl na svobodě díky 150milionové kauci, kterou složil začátkem roku.

|Veronika Hlaváčová |Zprávy z domova

Obžalovaný Zadeh podal další trestní oznámení. Stěžuje si na státního zástupce i soudce

Obžalovaný česko-iránský podnikatel Shahram Abdulah Zadeh podal další trestní oznámení v kauze svého zadržení. Stěžuje si na státního zástupce Jiřího Kadlece a také na soudce Krajského soudu v Brně Aleše Novotného, který projednává Zadehovu obžalobu. Podnikatel je stíhán kvůli údajným miliardovým daňovým únikům, které se týkají dovozu pohonných hmot do Česka. Krajské státní zastupitelství v Brně ani samotný soudce se k Zadehovu postupu nechtějí vyjadřovat.

| ČRo |Zprávy z domova

Íránec Zadeh obvinil policii, státní zastupitelství a soudy z manipulace s důkazy

Íránský podnikatel s českým občanstvím Shahra Abdullah Zadeh tvrdí, že policie, státní zastupitelství a soudy při vyšetřování jeho kauzy postupují nezákonně. Prohlásil to dnes na tiskové konferenci, kterou svolal den před zahájením soudního procesu. Spolu s dalšími čtrnácti lidmi je Zadeh obžalovaný z daňových úniků se škodou dvě a půl miliardy korun. Policie a justice podle něj účelově manipulují s důkazy.

| ČTK, ČRo |Zprávy z domova

Zadeh v souvislosti s íránskou žádostí do vazby nepůjde, soud ho propustil

Podnikatel Shahram Abdullah Zadeh byl propuštěn na svobodu a do vazby, kterou pro něj žádal státní zástupce, nepůjde. Rozhodl o tom dnes Krajský soud v Brně. Íránec s českým občanstvím je v Česku obviněn z rozsáhlých daňových úniků a v pondělí byl propuštěn na kauci z vězení. Vzápětí byl však znovu zatčen na základě mezinárodního zatykače, který vydala jeho původní vlast.