základní část

základní část v textech na iROZHLASU

|Aleš Procházka, Jakub Kanta |Hokej

Kouč prvního Zlína Vlach: Na moravskou část se pověra o poháru nevztahuje

Jste pověrčiví? I tato otázka zazněla při tiskové konferenci věnované zítřejšímu startu play off hokejové extraligy. Adresována byla zástupcům Zlína, kteří přijeli do Prahy, aby převzali Prezidentský pohár za prvenství v základní části soutěže. Ještě předtím ale ředitel extraligy Josef Řezníček připomněl, co ho v uplynulých týdnech a měsících nejvíc potěšilo.

|Tereza Jelínková |Hokej

ELH: Jistotu play-off už mají i Budějovice a Litvínov. Slavii vystřídal na čele Zlín

Předposlední kolo hokejové Tipsport extraligy přineslo změnu na vedoucí příčce. Ta patří po 51 kolech Zlínu, který vyhrál na ledě Plzně 5:4. Druhá je Slavia po porážce 1:3 s Třincem. Pardubice porazily Spartu 5:1, Litvínov zdolal Kladno 2:1 po samostatných nájezdech a má jistotu přímé účasti v play-off. Samostatné nájezdy rozhodovaly také o vítězství Českých Budějovic v Karlových Varech 3:2, Vítkovice vyhrály nad Chomutovem 4:3 a drží naději na účast v předkole play-off. Brněnská Kometa zdolala Liberec 2:1 po samostatných nájezdech.