základní skupina

Liberec v EL opět předvedl snový úvod, na body to ale nestačilo. Je to zklamání, říká kouč Trpišovský

|David Nyč - NEPOUŽÍVAT, Jakub Knoll |Fotbal

Liberečtí fotbalisté ve čtvrtečním utkání Evropské ligy na body nedosáhli, na stadionu U Nisy podlehli 1:2 řeckému PAOK Soluň. Pokud by ale ve fotbale existovala disciplína v rychlosti skórování, byli by Severočeši v posledních týdnech mezi absolutní špičkou. I tentokrát se totiž prosadili prakticky okamžitě.

|Jakub Kanta |Fotbal

Fotbalisté Arsenalu, Atlética a Leverkusenu v LM postupují

Dalšími už jistými účastníky vyřazovací fáze jarní části Ligy mistrů se stali fotbalisté Arsenalu, madridského Atlética a Leverkusenu. Londýnský celek porazil již kvalifikovaný Dortmund 2:0. Tomáš Rosický proseděl utkání na lavičce a tak se ve středečním programu objevili na trávníku jen Vaclík se Suchým při prohře Basileje s Realem Madrid 0:1.

|Jan Suchan, David Nyč - NEPOUŽÍVAT |Fotbal

Škorpil dovedl Slovan k několika úspěchům, dnes může být u postupu do jarní fáze EL

Fotbalisté Liberce se pokusí v Evropské lize o další úspěch. Pokud v dnešním zápase v Estorilu uhrají více bodů než Freiburg doma proti Seville, postoupí ze základní skupiny. Slovan by se tak přiblížil tažení, které před 11 lety skončilo v Poháru UEFA až ve čtvrtfinále. Tehdy vedl Severočechy trenér Ladislav Škorpil, který bude i dnes v portugalském Estorilu, i když jen jako divák.

|David Nyč - NEPOUŽÍVAT |Fotbal

Wesley Sneijder rozhodl o postupu Galatasaraye do osmifinále Ligy mistrů

Fotbalisté Galatasaraye Istanbul zvítězili 1:0 v dohrávaném utkání základní skupiny Ligy mistrů proti Juventusu Turín. Duel původně patřil do úterního programu prestižní soutěže, kvůli hustému sněžení byl však zápas přerušen. Klání hrané od 32. minuty rozhodl v závěru Nizozemec Wesley Sneijder.

Plzeň v závěru otočila duel s CSKA na 2:1, z Ligy mistrů postupuje do Evropské ligy

Jediné vítězství nakonec stačí fotbalistům Viktorie Plzeň k postupu do jarní fáze Evropské ligy. V závěrečném utkání základní skupiny Ligy mistrů přehráli Západočeši díky pozdní brance Tomáše Wágnera CSKA Moskva 2:1 a zajistili si tak konečné třetí místo v tabulce skupiny D. Nejlepším možným způsobem se tak rozloučil s plzeňským angažmá trenér Pavel Vrba.

|Jakub Kanta, Michal Jurman |Ostatní sporty

Basketbalisté Nymburka prohráli s Le Mans košem v poslední sekundě

Basketbalisté Nymburka promarnili v Eurocupu první možnost na postup ze základní skupiny. Na domácí palubovce totiž nestačili na francouzské Le Mans 69:71. Sedmnáct sekund před koncem 4. čtvrtiny dal českému mistrovi naději na výhru nebo aspoň prodloužení úspěšnou střelou za 3 body Rančík, ale necelou sekundu před vypršením normální hrací doby rozhodl o výhře hostů křídelní hráč Duggins.

Fotbalisté Liberce si v EL porážkou s Freiburgem zkomplikovali postup

Fotbalisté Liberce si zkomplikovali postup do jarní fáze Evropské ligy. V 5. kole základních skupin přišli o devítizápasovou neporazitelnost v evropských pohárech, když podlehli před domácími fanoušky Freiburgu 1:2. Jistou účast ve vyřazovací části má Sevilla po remíze 1:1 s Estorilem. Slovan musí pro setrvání v soutěži získat v posledním utkání více bodů než Freiburg.