Rok po zadržení Evana Gershkoviche provedly ruské úřady další zátah na novináře z nezávislých médií. Ve vazbě jich skončilo šest. Jak jsou na tom žurnalisté v Rusku, rozebírá podcast Na východ!.
„Mezinárodní tlak je Putinovi už úplně ukradený. Počítal s tím, že lidi začne zatýkat až po pohřbu (Navalného), to je jeho dlouhodobá taktika,“ říká předseda organizace Memorial Česká republika.
Předního kritika Kremlu, který zemřel ve vězení, pohřbili v Moskvě na Borisovském hřbitově, kam se s ním přišly rozloučit tisíce lidí. V souvislosti s pietními akcemi bylo zatčeno nejméně 91 lidí.
Spontánní pietní místa začala po oznámení Navalného smrti vznikat v řadě ruských měst, obvykle u památníků obětem politických represí, kam lidé na počest Navalného nosili květiny.
Proč ztratil šéf tajné služby důvěru prezidentky i premiéra? A jak zasáhne dění v bezpečnostních složkách do blížících se voleb na Slovensku? Odpovídá šéfredaktor deníku Právo Petr Šabata.
Šéf slovenské policie Štefan Hamran jména obviněných na čtvrteční tiskové konferenci neuvedl, řekl ale, že „není obvyklé, když jsou zadržovány osoby v takovém postavení“.
Policie kvůli dalším očekávaným nepokojům v zemi znovu nasadila 45 000 policistů a četníků, přičemž oproti předchozím dnům výrazně zvýšila jejich počet v Marseille a Lyonu.
Ministr Darmanin, který navštívil policisty v Mantes-la-Jolie, vyjádřil přesvědčení, že „zvítězí republika, ne výtržníci“. Není si podle něj možné plést delikventy s většinou Francouzů.
Monarchii považují za nedemokratickou a netransparentní instituci a akce jako je korunovace Karla III. za plýtvání veřejnými prostředky. Po smrti Alžběty II. cítí šanci získat ve společnosti podporu.
Na jednom z videí policisté řidiče vytahují z automobilu. „Nic jsem neudělal,“ křičí. Policisté ho srazí na zem a do obličeje mu nastříkají pepřový sprej.
Při rozsáhlých raziích provedla policie přes 150 prohlídek a ve zhruba 50 objektech našla i zbraně. Obviněno bylo dosud 54 lidí, část z nich skončila ve vazbě.
Europol uvedl, že všichni zatčení patřili k jedné z nejnebezpečnějších zločineckých skupin v Evropské unii. Policie prohledala během zátahu skoro stovku míst a zabavila velké množství nelegálních drog
Kromě tvrdých vojenských bojů probíhají na Ukrajině i ty nepříliš viditelné. Zásahy ukrajinské civilní kontrarozvědky SBU proti ruským informátorům probíhají každý den.
Ředitel a jeho zástupce čelí obvinění z porušení požadavků pro zajištění průmyslové bezpečnosti objektu a zůstanou ve vazbě do 25. ledna. Zadržen byl také vedoucí úseku, kde se tragédie stala.
47:02
Praha||Mikuláš Kroupa|Historie|Příběhy 20. století
„Ruce vzhůru, vzdejte se, jste zatčen,“ policejní věta, kterou si typicky představujeme při policejním zatýkání. Paměť národa shromáždila více než deset tisíc příběhů z války a komunismu.
Ukrajinský poloostrov Krym anektovalo v roce 2014 Rusko. Západ tento krok odsoudil a uvalil na Moskvu ekonomické sankce. Proti připojení území k Rusku se stavěla také menšina krymských Tatarů.
Policie vydala zatykač na bývalou soudkyni nejvyššího soudu Wendelle Thélotovou, kterou Moïse letos začátkem roku odvolal. V poutech skončil i šéf prezidentské ochranky Jean Laguel Civil.
Populární bulvární list Apple Daily ukončil činnost poté, co 17. června stovky policistů provedly v jeho sídle razii a zmrazily jeho klíčová aktiva a účty. Poslední číslo vyšlo 24. června.
Muži v půlce června podle policie napadli sedmapadesátiletého podnikatele a za pomoci výhrůžek a násilí se jej snažili donutit k převodu firmy. Jedním ze zadržených je podle ČT podnikatel Jan Kočka.
Zástupce policie řekl, že na razii se podílelo 500 příslušníků bezpečnostních složek. Agentura Reuters zatýkání označila za další ránu pro deník, který patří aktivistovi Jimmymu Laiovi.
Server prý porušil daňové předpisy. Přesídlil do Parku rozvinutých technologií, což mu umožnilo využívat daňových úlev. Úřady ale usoudily, že jeho příjmy plynuly z aktivit, které jim nepřísluší.
Zatčených členů Černé sekyrky je celkem třicet a všichni jsou občané Nigérie. Muže policie viní ze stovky zločinů: pašování drog i lidí, obchod s bílým masem a prostituce nebo internetové podvody.
Kvůli čistkám muselo turecké vojsko opustit přes 20 000 příslušníků. V souvislosti s převratem bylo vyšetřováno zhruba 80 000 lidí a dalších 150 000 muselo opustit své zaměstnání ve veřejné správě.