Kromě tvrdých vojenských bojů probíhají na Ukrajině i ty nepříliš viditelné. Zásahy ukrajinské civilní kontrarozvědky SBU proti ruským informátorům probíhají každý den.
Ředitel a jeho zástupce čelí obvinění z porušení požadavků pro zajištění průmyslové bezpečnosti objektu a zůstanou ve vazbě do 25. ledna. Zadržen byl také vedoucí úseku, kde se tragédie stala.
Praha||Mikuláš Kroupa|Historie|Příběhy 20. století
„Ruce vzhůru, vzdejte se, jste zatčen,“ policejní věta, kterou si typicky představujeme při policejním zatýkání. Paměť národa shromáždila více než deset tisíc příběhů z války a komunismu.
Ukrajinský poloostrov Krym anektovalo v roce 2014 Rusko. Západ tento krok odsoudil a uvalil na Moskvu ekonomické sankce. Proti připojení území k Rusku se stavěla také menšina krymských Tatarů.
Policie vydala zatykač na bývalou soudkyni nejvyššího soudu Wendelle Thélotovou, kterou Moïse letos začátkem roku odvolal. V poutech skončil i šéf prezidentské ochranky Jean Laguel Civil.
Populární bulvární list Apple Daily ukončil činnost poté, co 17. června stovky policistů provedly v jeho sídle razii a zmrazily jeho klíčová aktiva a účty. Poslední číslo vyšlo 24. června.
Muži v půlce června podle policie napadli sedmapadesátiletého podnikatele a za pomoci výhrůžek a násilí se jej snažili donutit k převodu firmy. Jedním ze zadržených je podle ČT podnikatel Jan Kočka.
Zástupce policie řekl, že na razii se podílelo 500 příslušníků bezpečnostních složek. Agentura Reuters zatýkání označila za další ránu pro deník, který patří aktivistovi Jimmymu Laiovi.
Server prý porušil daňové předpisy. Přesídlil do Parku rozvinutých technologií, což mu umožnilo využívat daňových úlev. Úřady ale usoudily, že jeho příjmy plynuly z aktivit, které jim nepřísluší.
Zatčených členů Černé sekyrky je celkem třicet a všichni jsou občané Nigérie. Muže policie viní ze stovky zločinů: pašování drog i lidí, obchod s bílým masem a prostituce nebo internetové podvody.
Kvůli čistkám muselo turecké vojsko opustit přes 20 000 příslušníků. V souvislosti s převratem bylo vyšetřováno zhruba 80 000 lidí a dalších 150 000 muselo opustit své zaměstnání ve veřejné správě.
Případ bude již v pondělí posuzovat soud, uvádí agentury s odvoláním na oficiální policejní prohlášení. Podle AFP hrozí obžalovaným až doživotní tresty.
Barmánci demonstrují už čtvrtý den v řadě. V předchozích dnech protestovaly v Barmě desetitisíce lidí v řadě měst. Podle Reuters sílí občanská neposlušnost.
Mezi zatčenými jsou podle facebookové stránky Demokratické strany a veřejnoprávní stanice RTHK rovněž bývalí zákonodárci a aktivisté James To, Lam Cheuk-ting a Lester Shum.
Světlana Alexijevičová má podle své spolupracovnice v zahraničí naplánované schůzky, knižní veletrh ve Švédsku a přebírání cen na Sicílii. Spisovatelce v Bělorusku hrozilo zatčení.
Běloruská generální prokuratura začala trestní stíhání členů opoziční Koordinační rady pro převzetí moci. Podle prokuratury založení Rady ohrožuje národní bezpečnost.
„Někteří si užívali, že nás šikanují. Když jsem se zeptala, jestli bych se mohla napít, odpověděli: Napít se můžete, ale v budově nikde není pitná voda, nicméně že to jste vy, odvedu vás na záchod.“
Od července 2016 bylo zatčeno přes 77 000 lidí. Dalších zhruba 150 000 státních zaměstnanců, včetně soudců, prokurátorů či učitelů, přišlo kvůli podezření z napojení na Gülenovo hnutí o práci.
Vydával se za agenta americké Ústřední zpravodajské služby (CIA) nebo ředitele obchodního domu v Praze, často používal jména Lukáš Beneš či Lukáš Lukeš.
Ministerstvo zahraničních věcí na twitteru Rusko vyzvalo, aby respektovalo lidská práva a svobody. „Jsme znepokojeni opětovným masovým zatýkáním pokojných demonstrantů v Moskvě," stojí v příspěvku.
Policie od úterní noci podniká rozsáhlé razie v bytech účastníků demonstrace v Moskvě, kteří protestovali proti údajně diskriminačním praktikám moskevské volební komise.
„Dělám to proto, že chci, aby vláda něco dělala. Mám na týden dovolenou. Bude-li potřeba víc, zařídím si to,“ řekl BBC 42letý Ben Moss v táboře na Waterloo Bridge.