Zavadil

Zavadil v textech na iROZHLASU

|Lucie Husárová 1, Lenka Jansová, David Bernardy |Zprávy z domova

Odborář Zavadil nejspíš v Praze povede ČSSD do voleb, kandidátem na premiéra je Sobotka

Kandidátku ČSSD pro předčasné volby povede v Praze nejspíš předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Jaroslav Zavadil. Jeho jméno schválilo grémium i předsednictvo ČSSD. Kandidátem na premiéra bude předseda strany Bohuslav Sobotka, předsednictvo ho podpořilo jednomyslně. Navrhlo i lídry ostatních kandidátek.

Ve čtvrtek se zastaví vlaky i většina MHD, chystají se blokády

|Václav Žmolík, Květa Moravcová, Lucie Maňourová, Matěj Skalický |Zprávy z domova

Stávka v dopravě se přesouvá z pondělí na čtvrtek a bude celý den, tedy od půlnoci do půlnoci. Nevyjedou žádné vlaky a stát bude celý den i MHD v Brně, v Praze a dalších městech. V České televizi to potvrdil předseda odborového sdružení železničářů Jaroslav Pejša. Řekl také, že proti rozhodnutí soudu, které pondělní stávku předběžným opatřením zakázalo, se odvolají. Oficiálně čtvrteční stávku vyhlásil za odbory prezident Federace strojvůdců Jindřich Hlas.

|Alžběta Havlová, Květa Moravcová, Veronika Sedláčková, Jan Richter, mta, Jan Piroch, ak |Zprávy z domova

Odboráři vyzývají veřejnost, aby ‚otevřela oči‘

Odbory představily kampaň s názvem ‚Otevřete oči‘. Jejím prostřednictvím chtějí vyvolat veřejnou diskusi o chystaných vládních reformách a prosadit své návrhy k řešení problémů. V případě, že vláda jejich připomínky nebude brát vážně, jsou připraveni zvolit i důraznější způsoby přesvědčování. Mluví se například o generální stávce.

|Markéta Bartošová, Jan Piroch |Zprávy z domova

Odbory představí kampaň proti důchodové reformě ‚Otevřete oči‘

Jak budeme v Česku zabezpečení na staří? Vláda už o penzijní reformě představu má. Ta se ale diametrálně liší od pojetí odborů. Českomoravská konfederace odborových svazů dnes řekne, jaké má přesně k vládní reformě penzí a k dalším změnám výhrady. A představí svou kampaň ‚Otevřete oči‘, kterou chtějí získat lidi pro své argumenty. Kampaň začne sice v médiích a na billboardech, ve vzduchu už ale řinčí slova jako blokáda či generální stávka. Ty mají odbory po ruce, pokud jim Petr Nečas nevyjde vstříc.