Zdeněk Škromach

|Anna Kottová |Zprávy z domova

Škromacha zaměstnali na Úřadu práce, šéfovat mu bude přímo generální ředitelka

Neúspěšný senátorský kandidát za ČSSD Zdeněk Škromach má nové zaměstnání. Dlouholetý politik začal pracovat na pozici přímo řízené generální ředitelkou Úřadu práce ČR. Jedna z nejvýraznějších tváří sociálních demokratů posledních dvaceti let má na úřadu poloviční úvazek. Informaci Zpravodajskému webu Českého rozhlasu potvrdila mluvčí Úřadu práce i sám Škromach.

|Petra Holinková |Zprávy z domova

V šedesáti s něčím začínat není jednoduché, ale nabídky práce mám, říká nezaměstnaný Škromach

ROZHOVOR. Zdeněk Škromach, jedna z nejvýraznějších tváří ČSSD posledních dvaceti let, hledá po odchodu z vrcholné politiky nejen práci, ale i odstup. Nabídek na zaměstnání má několik, nevylučuje ani kandidaturu na příštího prezidenta. "Podporovatelů mám poměrně dost, mnozí mě přesvědčují, abych tady v tom úsilí setrval," říká v rozhovoru pro Zpravodajský web Českého rozhlasu. Hovory od bazénku se podle něj určitě vrátí a možná právě v prezidentské kampani. "Je to dobrá marketingová značka," myslí si o videích, která mu zajistila i reklamní nabídku.

Škromach: Zvážím svou další účast ve stranickém životě. Hovory od bazénku ale určitě neskončí

| ČTK, ČRo |Zprávy z domova

Místopředseda Senátu a dlouholetý politik Zdeněk Škromach z ČSSD neobhájil svůj mandát v Senátu. Senátorem za Hodonín bude starostka Ratíškovic Anna Hubáčková za KDU-ČSL. Škromachovy Hovory od bazénku tím ale rozhodně nekončí. „Výhodou toho neúspěchu je, že člověk už nebude muset být tolik politicky korektní, jak se to vyžaduje od ústavních činitelů. Pro mé příznivce a přátele to určitě bude zajímavé,“ řekl Škromach ve vysílání Českého rozhlasu.

| ČRo |Zprávy z domova

'Máte pocit, že jsou naše tradice ohroženy? Zapalte ohně,' vyzval Škromach z bazénku

Sociálnědemokratický místopředseda Senátu Zdeněk Škromach začal zhruba před třemi lety oslovovat voliče skrze videa zvaná hovory z bazénku, nedávno přejmenované na Hovory pana Selfie. V tom posledním se rozhodl mluvit o národních tradicích i lidech, kteří se odmítají takovým tradicím přizpůsobit. Minutové video během chvilky rozpoutalo bouřlivou debatu na sociálních sítích.

|Jana Zemanová, Tereza Bartůňková, Mirko Kašpar |Zprávy z domova

Škromach se vyhnul odvolání a rezignoval na post místopředsedy ČSSD

Zdeněk Škromach se rozhodl rezignovat na místo ve vedení ČSSD. Podle místopředsedy sociálních demokratů Lubomíra Zaorálka tak předešel situaci, kdy by ho stejně v neděli odvolal ústřední výkoný výbor strany. Škromach oznámil rezignaci v prohlášení ke členům sociální demokracie, které přečetl v České televizi.

|Ondřej Houska, Veronika Sedláčková, Eva Presová |Zprávy z domova

Ministr Drábek chce za potíže s vyplácením dávek potrestat manažery

K trestům pro manažery na ministerstvu i na centrálním úřadu práce přistoupí ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek z TOP 09 kvůli problémům, které provázejí zavádění nového systému výplat sociálních dávek. Chyby a nedostatky, které se objevily, teď vedení resortu analyzuje. Ministr Drábek se prý do týdne rozhodne koho a jak potrestá.

|Martina Spěváčková, Eva Presová |Zprávy z domova

Antimonopolní úřad zastavil projekt sociálních karet

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zakázal ministerstvu práce a sociálních věcí uzavřít smlouvu na takzvané sociální karty. Má totiž pochybnosti, zda resort neporušil při výběru dodavatele zákon, a tendr teď prověřuje. Podnět k úřadu podali sociální demokraté. Se zavedením karet počítá sociální reforma. Sloužit mají k výplatě dávek.

Škromach: Zaručíme pokračování stávajících penzijních fondů

|Patricie Polanská, Tomáš Pavlíček, Lucie Maňourová |Zprávy z domova

Přes těžký odpor opozice prosadila koalice ve sněmovně v prvním čtení tři zákony důchodové reformy. Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka oznámil, že žádný z nich jeho strana nepodpoří a pokud budou po příštích volbách u moci, změní parametricky systém. Striktně odmítají především takzvaný druhý pilíř, tedy nepovinné individuální spoření lidí u soukromých penzijních společností.

|Martin Drtina, Eva Presová |Zprávy z domova

Odbory odmítají zavedení pouze jedné platové tabulky

O změnách v tarifních platových tabulkách budou ve středu znovu jednat zástupci odborů s ministrem práce a sociálních věcí Jaromírem Drábkem. Jeho úřad předložil vládě návrh zrušit stávající systém několika tabulek a zavést tabulku jedinou. Ta by ale neumožňovala růst platu podle odpracovaných let. Odboráři takovou změnu odmítají a v úterý proti ní budou v Praze demonstrovat.