K incidentu mělo dojít v noci ze čtvrtka na pátek. Podle serveru AKTU.cz měl být opilý mluvčí prezidenta převezen do střešovické nemocnice. Ovčáček se za své chování omluvil a označil ho za selhání.
Šlo o první podobně velké cvičení od začátku koronavirové pandemie. Při simulovaném zákroku bylo třeba zachránit a ošetřit 300 figurantů. Do akce se zapojili i zaměstnanci muzea.
„Ani jsem nebyla tolik nervózní, jak si všichni mysleli. Brala jsem to tak, že se dítě musí odrodit, nic jiného nám nezbývá,” vzpomíná Kristýna Vlková.
„Oba utrpěli těžká zranění. Jeden utrpěl devastační zranění končetin. Druhý muž utrpěl popáleniny části hrudníku a horní končetiny,“ upřesnila pro iROZHLAS.cz mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.
Záchranná služba Pardubického kraje má nově v pandemickém scénaři několik stupňů a reakcí v případě, že by se záchranáři nakazili. Zaměstnanci jsou ale těžko nahraditelní, říká ředitel Paar.
V úterním tisku se dočtete, že tísňové linky českých záchranných služeb jsou přetížené dotazy lidí s koronavirem. Záchranáři tak mnohdy suplují práci praktiků, píše Deník N.
Hlavním cílem ale není pobavit – mají navnadit další lidi, kteří by ve službách pražské záchranné služby pomáhali. Potřeba jsou podle mluvčí Jany Poštové zejména dispečeři a zdravotničtí záchranáři.
Řidiči záchranné služby jezdí kvůli uzavírkám po klikatých cestách, které neumožňují rychlou jízdu. „Prakticky není směr, na který by byla objížďka,“ říká jeden z nich.
Oba pacienty, kteří byli při vědomí, záchranáři transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno – ženu s těžkým poraněním a muže se středně těžkými zraněními.
Oznámení o úmrtí tří lidí v rybníku v obci Lhota u Příbramě dostala policie v pondělí kolem 22.40. Přivolaný lékař mohl u tří utonulých pouze konstatovat smrt.
David Smejkal, ředitel Vodní záchranné služby, v rozhovoru pro iROZHLAS vysvětlil, jak by se vodáci měli chovat na řece i proč je vhodné si teď plavbu na pár dní odpustit.
Pražská záchranná služba minulý týden zřídila výjezdovou skupinu. Poskytuje péči pacientům s podezřením na onemocnění způsobené novým typem koronaviru nebo s potvrzeným onemocněním.
Do některých krajů dorazilo jen několik desítek respirátorů. „Jihočeský kraj obdržel časně ráno 60 kusů respirátorů FFP2 a 160 kusů FFP3,” napsala serveru iROZHLAS.cz hejtmanka Ivana Stráská (ČSSD).
Po explozi ošetřili osm lidí z místa a dalších 11 příslušníků Integrovaného záchranného systému, uvedl mluvčí. Dosud se prý nikdy nesetkali s tím, že se z tolika zaměstnanců záchranky stali pacienti.
Záchranáři díky aplikaci, která je v provozu přes tři a půl roku, vyjeli k více než 35 tisícům případům. Do konce roku jsou plánována další rozšíření, a to jak v Česku, tak zahraničí.
Zachraňuje lidské životy, ale není to lékař. Filip Maleňák vyvinul aplikaci Záchranka, kterou v Česku využívá přes 900 tisíc lidí. A každý měsíc přibývá dalších zhruba 20 až 40 tisíc uživatelů.
„Ve vojenské nemocnici v Afghánistánu budu působit jako lékař na urgentním příjmu,“ potvrdil pro iROZHLAS.cz ředitel pražské záchranky Petr Kolouch, který je zároveň členem aktivních záloh Armády ČR.