železničáři

Železničáři se s policií zaměřili na provinilce, kteří si zkracují cestu přes koleje

|Věra Pfeifferová, Matěj Skalický |Zprávy z domova

Jen loni přišlo na kolejích o život přes dvě stovky lidí, desítky z nich jen proto, že si chtěly zkrátit cestu přes kolejiště. Pracovníci Správy železniční dopravní cesty proto vsadili na prevenci. Od listopadu při dvaceti kontrolách spolu s policií odchytili na vytipovaných místech na šest set provinilců.

|Ivan Holas, bre |Regiony

V Modřicích u Brna začíná vysunutí mostu nad trať

Dnes dopoledne by se měla poprvé pohnout mnohatunová ocelová konstrukce nového mostu v Modřicích na Brněnsku. Ta nahradí původní železobetonovou stavbu, která už byla řadu let ve velmi špatném stavu a nevyhovovala ani svými parametry. Celá operace bude trvat několik dní a má být prováděna s maximální opatrností - pod mostem totiž vede mezinárodní železniční trať:

|Gabriela Grmolcová, Petr Sehnoutka |Zprávy z domova

Největší kontrola českých kolejí našla až 200 km poškozených tratí

Správa železniční dopravní cesty nařídila, kvůli květnové nehodě nákladního vlaku na Vyškovsku, který zřejmě vykolejil kvůli uvolněným šroubům a jejich nedostatečné kontrole, aby železničáři prošli tratě a zjistili, kde všude jsou uvolněné šrouby. Při mimořádné kontrole, do které se zapojilo více než 400 pracovníků, byly prověřeny všechny železniční tratě, na kterých jsou použity šrouby. Železničáři se speciálně zaměřili na 2700 kilometrů, z nichž našli uvolněná upevňovadla na necelých 200 kilometrech tratí, a to především na Moravě.