znásilnění

|Hana Mazancová |Zprávy z domova

Žák chce po obžalovaném učiteli milion. Už dříve čelil podezření z křivého obvinění

Zpochybnit výpověď jednoho z údajně poškozených žáků se snaží pedagog L. K. Jak zjistil Zpravodajský web Českého rozhlasu, student, kterého ze znásilnění obžalovaný exšéf střední školy označil za manipulátora, už dříve čelil podezření z křivého obvinění. O jeho výpovědi také nedávno zapochyboval soud, když rozhodoval v případu dalšího bývalého učitele školy, který ho měl podle policie znásilnit.

|Hana Mazancová |Zprávy z domova

Zneužíval své žáky, tvrdí obžaloba. Přitahují mě dospívající chlapci, přiznal exředitel střední školy

Obvodní soud pro Prahu 6 začal řešit případ pedagoga L. K., bývalého ředitele Střední školy elektrotechniky a strojírenství na Praze 10. Jak před časem informoval Zpravodajský web Českého rozhlasu, obžaloba ho viní ze sexuálního nátlaku, znásilnění a ohrožování výchovy dítěte. Toho se měl podle policie dopuštět například při školních výletech několik let na svých žácích. „Do konce života budu žit v souladu se zákonem a morálkou," slíbil obžalovaný hned na úvod soudkyni. Dva z chlapců požadují po pedagogovi každý jeden milion korun za způsobenou nemajetkovou újmu.

| ČTK, David Jakš |Zprávy ze světa

Ne znamená ne. Německo zpřísnilo zákon trestající znásilnění

Němečtí poslanci schválili zpřísnění zákona, který trestá pachatele sexuálního násilí. Nově bude obsahovat princip „ne znamená ne", který by měl rozšířit kvalifikaci trestného činu znásilnění. Informovala o tom agentura DPA. Debatu, která vyústila v reformu trestního zákona, spustily silvestrovské útoky na ženy v Kolíně nad Rýnem a dalších německých městech, ale i případ údajného znásilnění někdejší německé modelky.