znásilnění

znásilnění v textech na iROZHLASU

|Hana Mazancová |Zprávy z domova

Žák chce po obžalovaném učiteli milion. Už dříve čelil podezření z křivého obvinění

Zpochybnit výpověď jednoho z údajně poškozených žáků se snaží pedagog L. K. Jak zjistil Zpravodajský web Českého rozhlasu, student, kterého ze znásilnění obžalovaný exšéf střední školy označil za manipulátora, už dříve čelil podezření z křivého obvinění. O jeho výpovědi také nedávno zapochyboval soud, když rozhodoval v případu dalšího bývalého učitele školy, který ho měl podle policie znásilnit.

Zneužíval své žáky, tvrdí obžaloba. Přitahují mě dospívající chlapci, přiznal exředitel střední školy

|Hana Mazancová |Zprávy z domova

Obvodní soud pro Prahu 6 začal řešit případ pedagoga L. K., bývalého ředitele Střední školy elektrotechniky a strojírenství na Praze 10. Jak před časem informoval Zpravodajský web Českého rozhlasu, obžaloba ho viní ze sexuálního nátlaku, znásilnění a ohrožování výchovy dítěte. Toho se měl podle policie dopuštět například při školních výletech několik let na svých žácích. „Do konce života budu žit v souladu se zákonem a morálkou," slíbil obžalovaný hned na úvod soudkyni. Dva z chlapců požadují po pedagogovi každý jeden milion korun za způsobenou nemajetkovou újmu.

Ne znamená ne. Německo zpřísnilo zákon trestající znásilnění

| ČTK, David Jakš |Zprávy ze světa

Němečtí poslanci schválili zpřísnění zákona, který trestá pachatele sexuálního násilí. Nově bude obsahovat princip „ne znamená ne", který by měl rozšířit kvalifikaci trestného činu znásilnění. Informovala o tom agentura DPA. Debatu, která vyústila v reformu trestního zákona, spustily silvestrovské útoky na ženy v Kolíně nad Rýnem a dalších německých městech, ale i případ údajného znásilnění někdejší německé modelky.