V případu možného ovlivňování zadávání veřejných zakázek policie obvinila 14 lidí a pět společností. Soud pro rozhodování o vazbě přijal různá opatření, Hrabáč byl například odveden bočním vchodem.
Na sociálních sítích se objevilo video jak strážník městské policie kope do muže ležícího na zemi. Ihned po incidentu se strážník odmítl podrobit testu na alkohol a dostal výpověď.
Celý případ podle mluvčího Matznera pravděpodobně doputuje před soud. Za ublížení na zdraví hrozí v Česku šest měsíců až tři roky vězení, za zneužití pravomoci rok až pět let nebo zákaz činnosti.
Krajská policie prošetřuje podezření ze zjednání výhody při zadání veřejné zakázky a zneužití pravomoci úřední osoby. V kauze je zatím jeden podezřelý.
Podle kriminalistů soudce pomáhal hlavnímu pachateli podvodu tím, že pod hlavičkou soudu vydával nepravdivá potvrzení svědčící o existenci pachatelova majetku.
Podle spisu přijal Půta úplatek v souvislosti s opravou kostela sv. Máří Magdalény za 65 milionů korun s přislíbenou dotací zhruba 55 milionů. Úplatek měl podle obžaloby činit 830 000 korun.
Jihlavský soud uložil exšéfce Energetického regulačního úřadu Aleně Vitáskové podmíněný trest dva roky s odkladem na 30 měsíců. Zopakoval loňský verdikt, jejž zrušil odvolací soud.
Soud v gruzínském hlavním městě Tbilisi uložil v nepřítomnosti exprezidentovi Saakašvilimu šestiletý trest vězení za zneužití pravomocí a tajení důkazů svědčících o zbití opozičního poslance.
Generální inspekce bezpečnostních sborů obvinila tři dozorce z pankrácké věznice ze zneužití pravomoci. Libanonci Alímu Fajádovi, který byl ve vazbě, údajně půjčovali mobil a umožnili mu telefonovat.