„Státní zástupkyně mu navrhuje nepodmíněný trest odnětí svobody okolo poloviny trestní sazby. Asi dva a půl až tři roky,“ řekl serveru iROZHLAS.cz mluvčí soudu v Ústí nad Labem Martin Kredba.
V soudní síni zaznělo, že muž kvůli svému nedobrovolnému angažmá v dokumentu přišel o přátele a odmítají ho zaměstnat. Obhajoba stavěla i na tom, že obžalovaný pečuje o své nemocné rodiče.
Podmínky, odklady, ale i podezření z činů, za které hrozí pachatelům až 12 let vězení. Kam došla policie ve vyšetřování případů sexuálního zneužívání na internetu, které otevřel dokument V síti?
Podle vedoucího oddělení informační kriminality pražské policie Václava Píseckého se se během pandemie koronaviru počet případů se sexuálními předátory nezvýšil. Letos jich vyšetřoval asi třicet.
Policie i za činy, které nesouvisí s dokumentem, stíhá dvojici za navazování nedovoleného kontaktu s dítětem a svádění k pohlavnímu styku. Hrozí jí až pět let ve vězení.
Němec je podezřelým v případu zmizelé Madeleine McCannové teprve krátce. V Kielu si odpykává trest za obchod s drogami. Muž byl několikrát trestaný už dříve, a to i kvůli sexuálním deliktům na dětech.
Radiožurnál mluvil s otcem chlapce, který na masáži byl. Podle něj si masér děti zval po dvou do místnosti, kde se musely vysvléknout do naha a masér je pak masíroval pouze na tříslech.
Dokument V síti je experimentem, který otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Tři dospělé herečky se přihlásily na sociální sítě, aby prožily zkušenost dvanáctiletých dívek online.
Bývalí skautští vedoucí Piškot a Meluzín zneužili 39 dětí přes falešné účty na internetu. Rodiče o tom nevěděli nebo nechtěli uvěřit. Matka jednoho z nich se o kyberšikaně dozvěděla náhodou.
Obžalované hrozilo za obchodování s lidmi a za ohrožení výchovy dítěte osm až 15 let vězení, osmiletý trest by byl ale podle vrchního soudu vzhledem k okolnostem příliš přísný.
Šedesátiletý podnikatel se přiznal v pondělí u federálního soudu v Alexandrii, že v roce 2000 převezl 14letého chlapce z České republiky do Washingtonu za účelem pohlavního styku.
Zrušení papežského tajemství je podle agentury Reuters radikální změnou kanonického práva. Zavazovalo k vysokému stupni důvěrnosti při vyšetřování mravnostních deliktů.
Andrzej S., který byl v roce 2016 zbaven kněžských povinností a převeden do laického stavu, Marka Mielewczyka poprvé sexuálně zneužil v roce 1982, když chlapci bylo 13 let.
Údajná oběť sexuálního napadení tvrdí, že nejvyšší český církevní hodnostář je spoluodpovědný za případy zneužívání, protože trestné činnosti nezabránil. Informaci přinesl server Seznam Zprávy.
Podrobnosti o situaci v dánských dětských domovech vyšly najevo v roce 2005, kdy dánská televize odvysílala šokující odhalení o sexuálním zneužívání chovanců v domově Godhavn v severovýchodním Dánsku.
„Nedotknutelné tajemství zpovědi přichází přímo z Bohem zjeveného zákona a jeho kořeny jsou ve své podstatě svátostí do té míry, že nemůže být připuštěna žádná výjimka,“ tvrdí Vatikán.
Dopis biskupů představuje reakci církve na dokumentární snímek Jen to nikomu neříkej o zamlčovaných zločinech duchovních, který už na internetu viděly miliony Poláků.
Vládnoucí sociálně konzervativní strana Právo a spravedlnost (PiS) považuje katolickou víru za součást polské národní identity, naopak podle liberálů má katolická církev v zemi příliš velký vliv.
Muž postupně obvinění rozšiřoval a hovořil o velké skupině zahrnující elitní politiky včetně již zemřelého konzervativního premiéra ze 70. let Edwarda Heathe.
Praha||Marie Bastlová, nkr, lac|Film|Dvacet minut Radiožurnálu
„Časté je, že ty děti do toho spadnou, ale mají strach, že ještě větší trest bude následovat od rodičů,“ říká Vít Klusák v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu.
Aby komunikace aktérek s internetovými predátory působily přesvědčivě, byly pro dívky vytvořeny ve filmovém studiu dětské pokojíčky. Celou dobu natáčení byli přítomni psychologové i zástupci policie.
„To, co oběti často žádají, není v první řadě nějaké finanční odškodnění, není to nějaké trestněprávní řízení, ale vůbec to, aby byly vyslyšeny,“ říká Lukáš Fošum.
V případech, kdy se proti pachatelům sešlo dost svědectví, byl s nimi zahájen církevněprávní proces. Světský trestněprávní proces ale nebyl v žádném z těchto případů zahájen.