ZOH Zimní olympijské hry

ZOH Zimní olympijské hry v textech na iROZHLASU

Olympijské hry v Krkonoších? Poláci píšou o kandidatuře s Čechy, ti o ničem nevědí

|Vojtěch Man, Filip Harzer |Zprávy ze světa

Dvě krkonošská města na polské straně hor se rozhodla usilovat o pořádání zimních olympijských her v roce 2030, informoval o tom polský deník Przegląd Sportowy. Spolupořádat je přitom chtějí s Českou republikou. Olympijská pochodeň má vzplanout ve Vratislavi a zhasnout v Praze. V Čechách by se mimo jiné měl hrát lední hokej. O ambiciózním projektu se začalo mluvit loni, ale Český olympijský výbor i dotčená města odmítají, že by probíhala jednání.

|Jakub Marek |Hokej

Placka bude, věří české hokejistky před ZOH mládeže. Vyhnou se USA i Kanadě

Lední hokej byl dlouhou dobu ryze mužským sportem, ale emancipace dorazila na konci 20. století i sem. Od Nagana v roce 1998 bojují o olympijské medaile i hokejistky, i když Češky se na hry nikdy neprobojovaly. Teď se ale pod vedením kouče národního týmu do 15 let Rudolfa Vally tvoří velmi perspektivní tým, který dnes odletěl otestovat svou výkonnost na II. Zimní olympijské hry mládeže do norského Lillehammeru.

|Jakub Marek, Radek Šamša |Zimní sporty

Jihokorejci a skeleton? Jednadvacetiletý závodník může být nadějí pro ZOH 2018

Závodníci z Jižní Koreje se čím dál víc prosazují v zimních sportech, ve kterých doteď nebyli vůbec vidět. Důvod je ale zřejmý, protože Pchjongčchang přivítá za dva roky 23. zimní olympijské hry. Země z východního cípu Asie se ale nesoustředí na „nákup“ zahraničních hvězd, jak tomu bylo v případě Ruska před Hrami v Soči, ale snaží se vychovat vlastní medailové naděje.