zpěvačka

| ČTK |Zprávy z domova

Poslední sbohem Věře Špinarové. Až 40 tisíc fanoušků se loučilo u ostravského krematoria

FOTOGALERIE. Ve smuteční síni krematoria ve Slezské Ostravě se v sobotu odpoledne přátelé a rodina rozloučili se zpěvačkou Věrou Špinarovou, která ve věku 65 let náhle zemřela minulou neděli. Předtím přišly zpěvačce dát sbohem tisíce jejích fanoušků, do obřadní síně proudili v několikasetmetrové frontě po čtyři hodiny. Podle odhadu městské policie jich bylo 40 000.

|Vojtěch Koval |Hudba

Stejná jako Bob Dylan? Kdybychom před vámi stáli nazí, našli byste spoustu rozdílů, říká zpěvačka LP

ROZHOVOR. Černé kudrnaté vlasy padající do čela, ukulele v ruce, neuvěřitelný hlasový rozsah a překvapivě časté hvízdání melodií v písních. V pražském klubu Roxy se předvedla americká zpěvačka Laura Pergolizzi vystupující pod jménem LP, autorka hitu Lost On You. Kvůli obrovskému zájmu o vstupenky organizátoři museli přidat ještě jeden termín koncertu. Místo toho, aby si drobná zpěvačka mezi pondělními a úterními koncerty vyrazila prohlédnout Prahu, poskytla Radiožurnálu rozhovor.

| ČTK |Hudba

Turné mi nejdou, možná už na žádné nevyrazím, zklamala fanoušky zpěvačka Adele

Fanoušci britské zpěvačky Adele, kteří se nedostali na některý z koncertů jejího končícího světového turné, budou mít možná smůlu. Během svého koncertu, který se konal v neděli večer v novozélandském Aucklandu, Adele divákům řekla, že „jezdit na turné není něco, v čem by byla dobrá“, a proto neví, zda ještě někdy na nějaké vyrazí, informovala agentura AP.

Zpěvačka Špinarová je v bezvědomí. Během koncertu v Čáslavi jí selhalo srdce

| dp |Hudba

Pětašedesátiletá zpěvačka Věra Špinarová podle informací zveřejněných na jejích oficiálních stránkách leží ve vážném stavu na JIP v nemocnici v Motole. Zkolabovala během středečního koncertu v Čáslavi. „Díky přítomnosti lékařky v sále a bleskovému zásahu záchranářů jí byla okamžitě poskytnuta první pomoc. Následně po stabilizaci životních funkcí byla transportována vrtulníkem do nemocnice,“ stojí v prohlášení.

|Jan Šmíd |Hudba

Zpěvačka Zaz v exkluzivním rozhovoru: Hledám hudebníka z Prahy, chci s ním znovu hrát

Jmenuje se Isabelle Geffroyová, celá Francie ji ale zná jako Zaz. Už v pěti letech šla na konzervatoř studovat zpěv, ale i různé nástroje jako klavír nebo housle. Vyrůstala v Bordeaux, hrála v různých kapelách a poté zamířila do Paříže, kde se stala hvězdou hlavně po obrovském úspěchu skladby Je Veux. Dnes je považována za vůbec nejoblíbenější francouzskou zpěvačku. V rozhovoru pro Radiožurnál mluvila o svém životě a vzpomínala na vystoupení v Česku i na muzikanta, který ji oslnil v pražských ulicích.

|Jan Šmíd |Hudba

Nesmíte stát na místě, říká o své kariéře šansoniérka Mireille Mathieu. Vystoupí i v Praze

V neděli večer v pražském Kongresovém centru vystoupí slavná francouzská šansoniérka Mireille Mathieu. Za doprovodu dvanáctičlenného orchestru představí své nejznámější skladby. O vystoupení byl enormní zájem - koncert je už řadu měsíců vyprodaný. Za to, že se i v sedmdesáti letech drží v branži, vděčí ochotě se stále učit, řekla zpěvačka v Paříži zpravodaji Českého rozhlasu Janu Šmídovi.

|Radek Kříž |Hudba

Islandská zpěvačka Björk slaví padesátiny. První album vydala před 38 lety

Letos se na festivalu Colours of Ostrava objevila na podiu s maskou, která jí kryla celý obličej. Po dobu vystoupení ji nesundala. Islandská zpěvačka Björk, která dnes slaví padesátiny, neustále překvapuje. První desku vydala v roce 1977. V islandštině na ní zpívá dětské písničky a přidala i hit skupiny Beatles. Celou svou kariérou se snaží propojovat pop s experimentální hudbou.

|Radek Kříž |Hudba

Z New Yorku do Prahy. Iva Bittová zazpívá k výročí sametové revoluce

S houští kudrnatých vlasů, houslemi a hlasem, který provokuje, objíždí celý svět. Iva Bittová si kvůli výročí sametové revoluce naplánovala zastávku v Praze. S orchesterm PKF - Prague Philharmonia zazpívá ve Foru Karlín s dětským pěveckým sborem Grunik i s vlastní kapelou Čikori.