V řadách ruské armády zřejmě probíhá intenzivní čistka, jež je následkem neuspokojivých výsledků při invazi na Ukrajinu. Podle Britů to však efektivitu ruského velení ještě více sníží.
Letoun urnu s popelem někdejšího velitele československé rozvědky, který stál za atentátem na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, přepraví z Washingtonu do Čáslavi.
Po ruské invazi na Ukrajinu Česko zareagovalo dalším diplomatickým krokem, když odvolalo souhlas s provozem ruských konzulátů v Karlových Varech a Brně, což znamenalo další snížení početního stavu.
Někteří ruští vojáci na Ukrajině záměrně ničí vlastní vybavení, uvedl ředitel britské zpravodajské služby GCHQ Jeremy Fleming. Rusové podle něj dokonce omylem sestřelili vlastní letadlo.
Vyšetřování podle televize Markíza vede kriminální ústředna NAKA, a to jako úkladné vraždy, kvůli svázaným rukou oběti. Bučka velel vojenskému zpravodajství na konci 90. let minulého století.
Zpravodajské služby Spojených států zveřejnily dokument, který je aktualizací srpnové zprávy, jež vznikla v důsledku vyšetřování nařízeného americkým prezidentem Joem Bidenem.
Na nejpodstatnější otázku zpravodajské služby odpověď nenašly. Ve hře podle nich zůstávají obě hlavní teorie, tedy jak prvotní přenos na člověka z nakaženého zvířete, tak únik z laboratoře.
Zpravodajské služby Francie, Švýcarska, Británie a USA zpracovaly seznam 15 členů ruské vojenské rozvědky GRU, kteří cestovali Evropou. Měly k němu mít přístup i české zpravodajské služby.
Materiál, který na podzim předal prezident Miloš Zeman premiérovi Andreji Babišovi (ANO), zpracoval bývalý šéf analytiky BIS Jiří Rom. Ten loni nastoupil do prezidentské kanceláře.
Rizikové je to podle odborníků i vzhledem k tomu, kterými lidmi se prezident Zeman obklopuje. Bezpečnostní prověrku nemá ani Zemanův poradce Martin Nejedlý, ani hradní kancléř Vratislav Mynář.
V úterním tisku se dočtete, že počet kybernetických útoků v Česku narůstá. Novinkou je takzvaný vishing. Pachatelé klientům volají a vydávají se za pracovníky call center jejich bank.
Poslanec Ha Te-kung uvedl, že Národní zpravodajská služba (NIS) nespecifikovala, na které farmaceutické společnosti severokorejští hackeři útočili, nezpůsobili však žádné škody.
Rozhodnutí šéfa amerických tajných služeb podle BBC v praxi omezí možnost Kongresu požadovat informace od zástupců Kanceláře ředitele Národní zpravodajské centrály.
Podle předního demokratického senátora vyšetřování odhalilo „dech beroucí míru kontaktů“ mezi ruskými představiteli a lidmi z okolí současného amerického prezidenta Donalda Trumpa.
Australský analytik Alex Joske ve výzkumu zmapoval zapojení čínských univerzit do kybernetických útoků a špionáže. Jak vnímají jeho závěry zástupci českých univerzit, které s čínskými spolupracují?
„Abychom mohli budovat aktivní schopnosti, potřebujeme tu pasivní část kybernetické obrany. Jedná se o činnost, která musí podléhat utajení,“ popisuje Beroun, proč za kyberobranu zodpovídá jeho úřad.
Generál Procházka byl za války západním špionem, i kvůli tomu ho komunisté v padesátých letech zatkli a ve vězení strávil 13 let. Až do sametové revoluce dělal kulisáka v Národním divadle.
Ratcliffa chtěl do funkce již loni dosadit i prezident Donald Trump, avšak po kritice, poukazující na Ratcliffovu nezkušenost a příslušnost k republikánské straně, se Trump svého úmyslu zřekl.
Členové jihokorejského parlamentního zpravodajského výboru po schůzce s Národní zpravodajskou službou (NIS) uvedli, že spekulace o kardiologickém zákroku jsou „neopodstatněné“.
Pátrání se rozjelo, do hledáčku zpravodajské vyšetřující služby se dostal kapitán generálního štábu působící v Hradci Králové, jednatřicetiletý důstojník Edmund Kalmár.
BIS ocenila za návrh zákona, který jí umožní využití technologie na rozpoznávání obličejů. Avast dostal anticenu za prodej dat klientů a Pražská energetika za nahrávání zákazníků.
„Rick mimořádně dobře reprezentoval naši zemi a já se těším na spolupráci s ním,“ napsal Trump. Grenell patří k jeho oddaným spojencům, kteří se loajalitou vůči němu nijak netají.
Spojené státy před dvěma lety vyvezly z Ruska vysoce postaveného kremelského úředníka, který dodával do Washingtonu informace z nejbližšího okolí prezidenta Vladimira Putina. Oznámila to televize CNN.