zpronevěra

| ČTK, Evelyna Kulíšková |Zprávy z domova

Zpronevěřili Českým drahám dohromady 70 milionů. Soud vyměřil Kremelovi 8 a Posekanému 5,5 roku

Pražský městský soud potrestal bývalého ředitele aukční společnosti Clanroy osmi lety vězení. Milana Kremela uznal vinným ze zpronevěry bezmála devětapadesáti milionů korun z dražeb Českých drah. Druhým odsouzeným je člen představenstva Miroslav Posekaný. Ten od soudu odchází s verdiktem 5 a půl roku vězení za zhruba osmimilionovou škodu. Rozsudek zatím není pravomocný.

|Martin Dorazín, miz |Zprávy ze světa

Navalnyj je vinen, rozhodl soud. Dostal 5 let podmíněně, a nebude tak moci ve volbách vyzvat Putina

Soud v ruském Kirově uznal opozičního politika Alexeje Navalného vinným a odsoudil ho k pěti letům vězení podmíněně a pokutě 500 000 rublů. Navalný měl ukrást majetek podniku Kirovles se svým společníkem Pjotrem Oficerovem. Jde o druhý verdikt ve stejné kauze. Ten první - pětiletý podmíněný trest - loni v polovině listopadu zrušil nejvyšší soud. Zatím nepravomocné rozhodnutí naznačuje, že Navalnyj nebude moci kandidovat příští rok v prezidentských volbách.

|Radek Šamša |Ostatní sporty

Zaměstnanec volejbalového svazu zpronevěřil až 20 milionů. Předseda: Selhaly kontrolní mechanismy

Český volejbalový svaz postrádá částku mezi 16 až 20 miliony korun. Podle zjištění serveru Aktuálně.cz jej o ně připravil některý ze zaměstnanců ekonomické sekce a údajně mohl peníze prohrát na automatech – byl totiž závislý na hazardu. Svaz podal na podezřelého trestní oznámení a policisté ho začali stíhat pro zpronevěru.

|Veronika Hlaváčová |Zprávy z domova

Údajná zpronevěra trenéra Růžičky před soudem. Půl milionu měl v úschově, tvrdí jeho právníci

Někdejší hokejista a bývalý trenér hokejové reprezentace Vladimír Růžička ve čtvrtek stane před Obvodním soudem pro Prahu 10. Začíná totiž hlavní líčení v jeho případu údajné zpronevěry půl milionu korun. Peníze podle obžaloby přijal, už je ale nepřiznal v účetnictví hokejové Slavie. Hrozí mu pětiletý trest nebo pokuta. Sám Růžička, který nyní trénuje extraligový Chomutov, jakoukoli vinu odmítá.

|Veronika Hlaváčová |Zprávy z domova

Peníze z dražeb Lesů ČR jsem nezpronevěřil, tvrdil u soudu Kremel. Částečnou vinu připouští

Soud se po dvouleté pauze vrátil k případu zpronevěry 55 milionů korun, které patří Lesům České republiky. Podle obžaloby peníze zpronevěřila zkrachovalá dražební společnost Clanroy, která státnímu podniku rozprodávala nepotřebný majetek. Stíhaný někdejší předseda představenstva Milan Kremel se více než rok skrýval v zahraničí, kde ho letos zadržel policejní tým takzvaných lovců lebek.