zřícení

|Monika Pustovková |Regiony

Zřícení domu v Olomouci: Tři zranění, zničená střecha a neobyvatelný byt

Z budovy v Pekařské ulici se včera v Olomouci zřítila část střechy a štítová zeď. Místo střechy je na domě jen velká díra, štítová zeď z většiny spadla dovnitř. Novou fasádu přitom odkrylo lešení zhruba před dvěma týdny. A střecha byla před dokončením. Proč se zřítily, vyšetřují policisté. Bytový dům už zabezpečil statik a na trať se ráno po osmnáctihodinové uzavírce vrátily i tramvaje.

| ČRo |Regiony

Policie ukončila vyšetřování zřícení mostu ve Vilémově, navrhla obžalovat deset lidí

Krajští kriminalisté ukončili vyšetřování pádu mostu ve Vilémově z roku 2014, při kterém zemřeli čtyři lidé. Policisté podali státnímu zastupitelství v Havlíčkově Brodě návrh na obžalobu deseti osob. K soudu tak půjdou zástupci stavebních firem, investora i stavebního dohledu. V případě prokázaní viny jim hrozí trest od tří až do deseti let za mřížemi.

| ČTK, ČRo |Zprávy ze světa

EgyptAir oznámil nález částí zříceného letounu, řecké úřady to nepotvrdily

Trosky egyptského airbusu, který se zřítil při letu z Paříže do Káhiry, se našly u řeckého ostrova Karpathos, oznámila letecká společnost EgyptAir s odvoláním na egyptská ministerstva zahraničí a civilního letectví. Řecké úřady to však nepotvrdily. Agentura AFP s odvoláním na vysokého představitele řeckého úřadu pro leteckou bezpečnost uvedla, že dosud nalezené předměty vrakem zříceného airbusu nejsou.

|Vít Pohanka, Petra Novotná |Zprávy ze světa

Před rokem se na Ukrajině zřítilo letadlo malajsijských aerolinií, viník se stále hledá

Před nizozemskou ambasádou v Kyjevě si dnes lidé připomněli havárii malajsijského dopravního letadla. Přesně před rokem při ní přišlo o život téměř 300 lidí. Viník tragédie dodnes oficiálně stanoven nebyl. Nizozemsko, odkud letadlo startovalo a které mělo na palubě nejvíc obětí, Malajsie a Austrálie proto žádají o vytvoření zvláštního tribunálu OSN pro stíhání pachatelů útoku. Rusko se mezinárodnímu vyšetřování snaží zabránit.