Zuckerberg Mark

| ČTK |Ekonomika

Zuckerbergova charita prodala akcie Facebooku za víc než dvě miliardy

Charitativní organizace zakladatele a šéfa sociální sítě Facebook Marka Zuckerberga a jeho manželky Priscilly Chanové prodala akcie Facebooku za 95 milionů USD (2,3 miliardy korun). Je to první velký prodej akcií Facebooku kvůli získání peněz na financování filantropických aktivit Zuckerberga a jeho rodiny, informovala agentura Bloomberg. Zuckerberg a jeho manželka slíbili po narození dcery Maximy loni v prosinci věnovat během svého života na charitu 99 procent majetku.

|Jitka Hanžlová, kap |Ekonomika

Cit pro spojení obchodu a očekávání lidí vynesl zakladateli Facebooku miliardy dolarů

Symbol něčeho nového, bourajícího zažité stereotypy. Fenomén, který změnil chování a návyky milionů lidí. A zároveň je ziskový. To je Facebook. Existuje už přesně deset let. O vzniku postupně nejpoužívanější sociální sítě byl dokonce natočen hollywoodský trhák. Zakladatele Facebooku Marka Zuckerberga líčí jako poněkud podivínského počítačového génia.

|Veronika Sedláčková, bre |Zprávy z domova

V Praze se nečekaně objevil Zuckerberg, jeho fotka z Karlova mostu koluje po sociálních sítích

„Omlouvám se, choval jsem se jako stupidní bulvární fotograf. Měl jsem se pokusit s vámi promluvit,“ vzkázal na internetové sociální síti jeden z uživatelů zakladateli Facebooku Marku Zuckerbergovi, když ho zachytil při procházce Prahou. V české metropoli se jeden z nejbohatších mužů planety i s manželkou stavil cestou z Polska. V době, kdy slaví první výročí svatby.