GB News nebude klasická zpravodajská televize. Zpravodajství má být z velké míry převzaté a většinu vysílání zaberou diskuzní pořady. Zásadním budoucím zdrojem příjmů budou také sociální sítě.
Šéfredaktorka serveru koza.press v pátek ráno na facebooku napsala: „Z mé smrti, prosím, viňte Ruskou federaci“. O den dříve řekla, že její byt prohledaly bezpečnostní složky.
Odborná porota do užší nominace vybrala projekty Rozděleni svobodou, texty o energetických výzvách na pozadí změny klimatu a interaktivní mapu bytové nouze.
Podle předsedy Martina Gromana pak Společnost Ferdinanda Peroutky poté, co v minulých ročnících ocenila zejména investigativní novináře, chtěla obrátit pozornost také na okrajové téma kultury.
Po dlouhé krizi a vyjednávání dva klíčoví akcionáři podepsali dohodu, která má zvýšit nezávislost prestižního listu. Loni v říjnu se jedním z podílníků stal český miliardář Daniel Křetínský.
Může si novinář na svém twitterovém profilu dovolit označit politika hanlivou přezdívkou? A záleží na tom, že profil předtím označil za soukromý? Redaktoři a čtenáři v tom nemají jasno doteď.
Jan Petránek patřil k silné generaci žurnalistů, kteří změnili tvář Československého rozhlasu v 60. letech. Tehdy působil například jako zahraniční zpravodaj v Sovětském Svazu.
Více než polovina žen pracujících v médiích se v minulém roce setkala s obtěžováním, výhrůžkami a fyzickými útoky. Vyplývá to z průzkumu IWMF a společnosti TrollBusters.
Může médium převzít a použít facebookový status určený jen pro přátele? Spor mezi DVTV a Apolenou Rychlíkovou z Alarmu znovu otevřel otázku, co je na sociálních sítích soukromé a co veřejné.
Karel Kovář alias Kovy je nejviditelnějším zástupcem toho, čemu se dnes říká „YouTube pro dospělejší publikum“: ve svých videích se nevyhýbá politice ani společenským tématům.
Lidé kvůli negativnímu obsahu vypínají zprávy. I novináři bývají unaveni tím, že se po zveřejnění kauz nic nestane. Řešení problémů v médiích chybí. Vznikl proto nový fenomén - solutions journalism.
V severomexickém státě Tamaulipas byl v sobotu zavražděn nezávislý novinář. V oficiálním sdělení to uvedly místní úřady, které cituje agentura Reuters.
„Jako novinář zažívám už osmé volby. Viděl jsem už během kampaní ledacos a stále mě baví a beru je vážně,“ říká novinář a politický komentátor Jindřich Šídlo, host Barbory Tachecí.
Legendární polský komentátor si vysloužil trest za kritiku vlády. Tomasz Zimoch v jednom novinovém rozhovoru mimo jiné mluvil o tom, že tak špatnou náladu ve společnosti nezažil ani v době komunismu. Kvůli tomu nyní nesmí komentovat Euro 2016 ani olympiádu v Brazílii. Podle rozhodnutí vedení Polského rozhlasu totiž použitím formulací a gest poškodil dobré jméno média a porušil zásady profesní etiky.
Internetem se šířila zpráva o smrti britské královny Alžběty II. Na svém twitterovém účtu ji nedopatřením zveřejnila novinářka britské stanice BBC. Informaci rychle převzala další známá média jako německý Bild nebo americká CNN.
Na stáncích je nový týdeník. Jmenuje se Echo! Už dříve vycházel v elektronické podobě a stojí za ním tým, který letos v březnu zpustil také web Echo24. Jeho vedení jej popisuje jako týdeník, který jde proti všem současným trendům panujícím na českém mediálním trhu a nebude se podbízet lacinému vkusu. Projekt stojí mimo jiné na novinářích, kteří loni opustili Lidové noviny poté, co deník převzal Andrej Babiš.
Sedm z jedenácti editorů renomovaného francouzského deníku Le Monde rezignovalo na svou funkci a chce odejít. Nesouhlasí totiž s manažerskou politikou listu. Její součástí je také propouštění. Le Monde je dalším v řadě francouzských deníků, který je v krizi kvůli klesajícímu nákladu.
Do Havlíčkova Brodu se opět po roce sjeli mladí novináři. Začal totiž 9. ročník Letní žurnalistické školy. Jedná se o týdenní mezinárodní motivační kemp pro zájemce o novinářskou profesi. Letošním tématem přednášek jsou česko-německé vztahy.
Deset studentů žurnalistiky a mediálních studií si díky projektu Českého rozhlasu PRESSpektivy vyzkoušelo, jak náročné je připravit rozhlasovou reportáž. Během kreativních dílen vyzpovídali experta na nová média letních olympijských her v Londýně Alexe Balfoura a zjišťovali, jak oblíbené je používání Facebooku nebo Twitteru mezi sportovci.
Dvě desítky slavných novinářů z různých evropských zemí se sešly v Praze. Během dvoudenní akce s názvem Prague Press Forum 2012 budou diskutovat o současnosti a budoucnosti evropské žurnalistiky. Program je volně přístupný i pro veřejnost.
Arabská televize Al-Džazíra musí zavřít pekingskou kancelář. Jejich reportérka totiž přišla o pracovní víza a byla přinucena opustit zemi. Zpravodajka se údajně podílela na výrobě kritického dokumentu o situaci v Číně.
Dva ranění zahraniční novináři uvěznění v syrském Homsu volají o pomoc. Bojí se, že skončí jako tři reportéři, kteří přišli v posledních dnech o život při bojích mezi syrskými vládními jednotkami a opozicí. Do Homsu se však dostali ilegálně a v takových případech mají jejich vlády jen velmi omezené možnosti, jak jim pomoci.
Jsou publicisté, kteří ať říkají cokoliv, neumí své publikum dostatečně zaujmout. A pak jsou tací, do jejichž slova se zaposloucháte a už se prostě nemůžete odtrhnout. Mezi ty druhé patří rozhodně nestor české žurnalistiky pan Jan Petránek, který oslavil 80. narozeniny.
Internetový server WikiLeaks se proslavil zveřejněním více než 90 tisíc tajných dokumentů o válce v Afghánistánu. Zakladatel serveru se obává, že ho americké úřady zatknou a obviní ze špionáže.