29 nabouraných aut a škoda 1,6 milionu. Expolicista Kadlec zatím splatil dvacet tisíc korun

Bývalý policista Karel Kadlec splácí škodu 1,6 milionu korun. To je cena za 29 poškozených aut, která naboural letos v dubnu na pražských Vinohradech. Podle zjištění Zpravodajského webu Českého rozhlasu se s Českou kanceláří pojistitelů domluvil na neformálním splátkovém kalendáři: měsíčně posílá pět tisíc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý policista Karel Kadlec. | Foto: Filip Jandourek

Splácení škody se týká Kadlecovy - v pořadí druhé - nehody z letošního dubna. Tehdy pod vlivem alkoholu a léků naboural 29 aut. Podle svědků do nich najížděl úmyslně. Celková škoda tehdy dosáhla 1,6 milionu korun. Ty musí bývalý policista a lektor Policejní akademie splácet ze svého. V době nehody totiž neměl sjednané povinné ručení.

"Splátkový kalendář nebyl písemně sjednán. Dlužník dle dočasné dohody, platné do okamžiku zpeněžení majetku, splácí měsíčně částku v řádu tisíců korun. Doposud uhradil dvacet tisíc korun," uvedl pro Zpravodajský web Českého rozhlasu Aleš Povr, mluvčí České kanceláře pojistitelů.

Kadlec znovu boural na Vinohradech. Řidič byl zjevně pod vlivem, řekla policie

Číst článek

Řečí čísel to vypadá následovně: škodu u kanceláře pojistitelů uplatnilo zatím dvacet jedna poškozených majitelů. Celková škoda v jejich případech činí více než 1,4 milionu korun. Likvidace pojistné události probíhá u jednoho poškozeného, a to v hodnotě dvacet tisíc korun. Devět řidičů se na Českou kancelář pojistitelů zatím neobrátilo. U nich mluvčí Povr odhaduje škodu na 190 tisíc korun.

Postavil jsem se k tomu, říká Kadlec

Česká kancelář pojistitelů tak zatím po Kadlecovi požaduje zmíněných 1,4 milionu korun, které už poškozeným musela vyplatit.

"Zaměstnání nemám, takže je to pro mě velká zátěž, ale musím to zaplatit. Stalo se to, udělal jsem to, tak bylo potřeba, abych se k tomu nějakým způsobem postavil, a to jsem udělal. Já si myslím, že tak to má být, že to je v pořádku," řekl Kadlec. Podle svých slov splácí v průměru pět tisíc korun měsíčně a zatím se prý neopozdil.

V době nehody byl Kadlec podle státního zastupitelství pod vlivem alkoholu a dosud nezjištěných léků. Vyšetřování případu policie ještě neukončila.

Jak také v pondělí zjistil Zpravodajský web Českého rozhlasu, pražský magistrát Kadlecovi udělil pokutu a zakázal mu řídit. Byl to trest za srpnovou, tedy v pořadí třetí dopravní nehodu. Na křižovatce Korunní a Budečské ulice na pražských Vinohradech tehdy poškodil dvě zaparkovaná auta.

Expolicista Kadlec přišel o řidičský průkaz. Magistrát mu ho odebral kvůli třetí dopravní nehodě

Číst článek

Stále v šetření je i zmíněná nehoda z letošního dubna, kdy Kadlec pod vlivem alkoholu a léků postupně naboural tři desítky aut, která stála podél ulice Šumavská. Bývalý policista na místě odmítl dechovou zkoušku, té se podrobil až ve zdravotnickém zařízení. Tam mu naměřili 1,31 promile alkoholu.

Kvůli dopravní nehodě pod vlivem alkoholu si Kadlec už také vyslechl soudní rozsudek. Za to, že loni v březnu neubrzdil svůj jeep a poškodil vůz, který stál před ním, i vůz asistenční služby, dostal od soudu osmiměsíční podmínku a dvouletý zákaz řízení.

Petra Holinková, Hana Mazancová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme