Chystá se comeback bývalého premiéra do politiky? Paroubek připustil, že ano

Bývalý předseda ČSSD a expremiér Jiří Paroubek připustil, že by mohl pomoci tápající sociální demokracii a vrátit se do politiky. Uvedl to v rozhovoru pro Lidové noviny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý premiér Jiří Paroubek (ČSSD) | Foto: Prokop Havel | Zdroj: Český rozhlas

„Že jsem z politiky odešel, nelituji. Samozřejmě nevylučuji, že bych se do politiky vrátil. Tak, jak vidím svou bývalou stranu, nějakou podporu by potřebovala. Ta podpora se dá poskytnout v mnoha směrech,“ řekl Paroubek pro Lidové noviny.

Bývalý premiér připustil, že sociální demokracii, které klesají volební preference, může podpořit mnoha způsoby, od hlasu ve volbách až po přímé angažmá. Je prý ke všemu připraven.

Lety chtěli odkoupit Topolánek, Kocáb i Paroubek. Připomeňte si, jak plánovaly problém řešit předchozí vlády

Číst článek

„Musí to být oboustranně přijatelné. V současné době mám osobní život, dělám věci, které mě zajímají. Nepotřebuji být za každou cenu v politice. V danou chvíli je ale strana na sestupné trajektorii. Pokud bude takto pokračovat, ve volbách za 11 měsíců se dostane na deset až dvanáct procent. To bych nechtěl,“ řekl Paroubek.

Členové strany volají po mém návratu, tvrdí Paroubek

Podle průzkumu agentury TNS Aisa se ČSSD koncem října propadla až ke 13 procentům. Podle nejnovějších dat Centra pro výzkum veřejného mínění sociálním demokratům důvěřuje 22,5 procenta voličů.

Paroubek řekl, že by do strany vůbec vstupovat nemusel. Mohl by za ni kandidovat jako nestraník. Podle něj si někteří členové strany jeho návrat přejí.

„Některé organizace se na mě obracejí, abych do strany vstoupil. K tomuto jsem trošku zdrženlivý,“ řekl Paroubek, který z čela strany odstoupil po volbách v roce 2010. ČSSD tehdy volby vyhrála, ale nebyla schopná vytvořit vládu.

Paroubek sociální demokracii opustil v říjnu 2011 a založil novou stranu LEV 21. Ta ale žádného úspěchu nedosáhla. Expremiér nyní pracuje v soukromé sféře a zajímá se o česko-čínskou spolupráci.

pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme